| LILLYYY a întrebat:

Buna dragi prieteni, am nevoie de mici sfaturi.Acum de 3 saptamini sunt intr-o relatie cu un baiat pe care l-am ccunoscut din intimplare.Cind ne-am vazut pentru prima oara mi-a spus ca are prietena dupa care nici nu i-am tras mare atentie. Timp de 5 zile nu vorbisem deloc,dupa care ma suna si imi propune o plimbare prin oras(mi-a spus ca deja s-a despartit),nu am dat mare atentie acestui lucru deoarece ieseam ca simpli prieteni.Dar asa s-a intimplat sa fie,cunoscutii lui imi spun ca el nu s-a despartit de ea, am vorbit nu demult pe acest subiect cu el mi-a spus ca ii este greu sa se desparta de ea din cauza ca e fata cu care si-a pierdut virginitatea, dar ea la schimbat el aflase de asta dupa care nu mai vorbeste cu ea.Ma rugat sa am rabdare cu el, mi-a spus ca-i place de mine si vrea un oarecare viitor.iar lla moment are nevoie de timp sase gindeasca.Sincer nu stiu la ce sa ma astept, nu vreau ca mai apoi sa sufar deoarece imi place de el mult, nu vreau sa-l pierd.Voi ce spuneti? Dau funda pentru cel mai frumos sfat sau raspuns

3 răspunsuri:
| Vampir007 a răspuns:

Din pacate se joaca cu tine, vrea sa te aduca in celasi punct ca si pe fosta/axtuala adica in pat. Ai grija nu ar trebui sa cazi in plasa rabdarii

| RAY a răspuns:

Cred ca omul e nehotarat nu stie ce vrea,cum noi cu toti traim ca sa ne reparam trecutul, el nu vrea sa renunte la trecut, sa stii ca acel prim sex conteaza pentru un baiat, poate la tine vede ce nu are ea, asa ca se foloseste de tine pentru lipsirurile ei, sau te foloseste pentru sex cine stie, mintea umana e complexa in plus nul cunosc

| corbulalbrosu a răspuns:

Ca orice adolescent si acest baiat doreste sa "zboare" din floare-n floare cat mai des si cu cat mai multe partenere. Sa nu-ti faci iluzii desarte ca veti ramane impreuna pentru totdeauna mai ales daca intr-adevar esti cerebrala si nu ti-ai dori sa suferi ulterior despartirii. Cupleaza-te cu el si traieste-ti prezentul la MAXIM.Ce se va intampla ulterior cu voi? Greu de spus dar ce mai conteaza, daca prezentul este minunat.Multa fericire.