| AdinaCrissa a întrebat:

Buna dragii mei! Am revenit cu o intrebare...si as vrea parerea mai multora dintre voi. As prefera sa raspunda persoane peste 15-16 ani.
Deci. Am un iubit cu care sunt de 2 ani, aproape. Avem o relatie la disntanta. In astia doi ani a venit de vreo 6-7 ori acasa, pentru mie, pentru ca ii era dor de mine. El e in alta tara, si vorbim in fiacre zi cate 3-4 ore pe mess, si la telefon, ma suna cate o ora pe zi. Deci e ceva, zic eu, ocmai din alta tarathinking Eu am 16 ani, el 21. Da, stiu, e mai mare ca mine cu 5 ani, ar putea sa profite etc. NU IMI SARITI IN CAP. Stau cu el de 2 ani, si niciodata nu a indraznit sa imi ceara sa fac ceva sau chestii de genul.Ma iubeste enooorm, mi-a demonstrat-o in sute si mii de feluri. E genul de baiat mai cumintel, care prefera chestii seriose.
M-au intrebat "n " persoane daca am facut acel mare pas. si cand le-am zis la toti ca NUUU, toata lumea se mira, si cativa chiar nu ma cred.
Intrebarea mea este: Sunt eu prea ciudata? Sau ei? adica fratee, am 16 ani! Mi-am propus ca acel lucru sa se intample cam pe la 17-18 ani. De ce multi nu ma cred cand le spun ca nu am facut acel lucru? Da, stau cu el de doi ani, dar asta nu inseamna ca am facut ceva cu el.
A doua intrebare este: El se cam supara cand ies in oras seara cu fetele....si ma gandesc ca peste vreun an, doi, voi iesi si eu prin cluburi, ceea ce al nu prea ccepta ca zice ca vrea sa ajung ceva in viata, ca viata aceasta...gen cluburi, petreceri etc nu duc la bine si ca ii este foarte frica sa nu ma apuc de fumat. :o ceea ce eu nu as face niciodata! ASa si acum intrebarea: Se merita oare sa il ascult pe el si sa imi petrec adolescenta ca o fata cuminte, care nu iese in cluburi etc? Sau sa ma distrez, caci la anii acestia nu mai intorc.
Daca da, cum as putea sa il fac sa inteleaga ca sunt tanara si ca el s-a distrat la vremea lui.mereu se supara daca ma duc la Baluri sau Petreceri.
As fi foarte fericita daca mi-ati raspunde la aceste 2 intrebari, si dau si fundita:* Va pup!

6 răspunsuri:
| AdinaCrissa explică:

Am uitat sa mentionez ca e primul meu iubitbig grin

| Djlsghtnquuw a răspuns:

De ce sa se supere? Asigura-l ca nu se va intampla nimic,ca nu vei fuma, si altele, ci doar te duci sa te distrezi. Si nu esti ciudata ca inca esti virgina, ma bucur sa vad ca baiatul te vrea pentru ca tine la tine, nu pentru altele. Si daca nu te cred e problema lor, nu-ti bate capul cu ce nu merita.

| rousz a răspuns:

Buna! Traim doar in secolul 21 nu? sti cum e lumea vorbeste, daca nu ar fi barfa nu ar mai avea de ce sa traiasca, nu asculta si mergi inainte. vorbe vor fi la tot pasul, imi place perceptia ta asupra viitorului tau, frumos ca la varsta de 16 ani sa ai o gandire asa, bravo nu multe gandesc precum tinewinking. Ok sunteti impreuna de 2 ani, multi ani inainte si sa va mearga bine! Iti dai seama ca vei fi tentata sa vezi cum e in club cum e in partea cealalta bla bla, cred ca ar trebui sa-i explici adica el nu a fost niciodata intr-un club? trebuie sa-ti traiesti si tu copilaria ca doar esti copil si eu am 19 ani si sincer inca ma consider copil. Cred ca ar trebui sa-i spui ca daca el nu va avea incredere in tine relatia asta nu va duce nicaieri, daca increderea nu este existenta si daca nu va inceta cu aceste interziceri probabil te vei plictisi, si vei renunta la el. Este cea mai frumoasa varsta si sper sa te distrezi din plin, totusi incearca sa-l intelegi si pe el este gelos, se gandeste : daca esti cu vreunul, una alta, ca oricare! sper ca te-am ajutat

| anonima3389 a răspuns:

Lumea nu te crede cand spui ca nu ai facut acel pas pentru ca sunteti de ceva timp impreuna si el are si 21 ani si de obicei baietii la varsta aia au anumite nevoi.parerea mea este sa te duci in cluburi sau sa te distrezi, dar sa nu abuzezi. exista fete care s-au schimbat in rau la iesirea in cluburi si mai stiu eu ce, dar asta nu ins sa stai inchisa in casa pentru el, mai ales ca este plecat din tara.nu esti casatorita ca sa stai sa-l astepti acasa cu mancarica si chiar si atunci tot trebuie sa mai existe loc de distrctii. p.s:eu am 20 ani si tin sa-ti spun ca nu prea merg in cluburi pentru ca nu-mi plac, dar exista si alte metode de a te distratongue

| nicoletta92 a răspuns:

Wtf straight face... distreaza-te ca nu o sa ramai cu el toata viata iti apun eu. Se despart oameni dupa 8 ani de zile si apoi regreta ca au renuntat la multe pentru celalalt. Nu zic sa renunti la el dar sa aiba incredere in tine si sa se gandeasca ca ai o varsta si trebuie sa iti traiesti si tu adolescenta ca si el poate si-a trait-o happy te poti duce in club si fara sa il inseli asta trebuie sa stie happy

| Lavyyyy a răspuns:

Treaba cu el e ca te iubeste foarte mult si se vede ca are ganduri mari cu tine,intr-adevar trebuie sa te distrezi acum la acesti ani pentru ca nu se mai intorc niciodata,dupa ce te vei marita se va schimba treaba,vei creste atat fizic cat si psihic,nu e bine nici de el daca incearca sa te controleze pentru ca denota ca nu are incredere in tine,foloseste distanta in avantajul tau,nu ii mai spune cand vrei sa iesi cu fetele pe undeva.Ce nu stie nu il afecteaza,el e baiat de s-a distrat la vremea lui fara nicio grija, dar el crede ca femeile sunt slabe de inger si se lasa influentate de anturaj sau raspund la flirturile baietilor, singura chestie e sa il faci sa aiba incredere in tine, sa il faci sa inteleaga ca iti poti lua viata pe proprii tai umeri, dovedeste-i ca esti independenta si curajoasa, daca nu are incredere in tine si o tine tot cu conceptia lui nu ii mai spune.