| Sofia2089 a întrebat:

Buna dragilor! De ceva timp imi place de un baiat care este cu 4 ani mai mare decat mine, noi suntem vecini, intr-un timp nici nu ma saluta, dar de atunci de cand imi place de el si a venit la noi ma saluta, dar in rest nici nu ma baga in seama, poate pentru ca nici nu prea stau in preajma lui, dar imi place foarte mult de el. De exemplu cand sta cu prietenii afara observ ca toti se uita la mine si dupa mine, doar el nu, este un baiat foarte cumsecade, are o familie cu capul pe umeri, ma inteleg si cu parintii lui foarte bine, dar stiti cum este atunci cand esti mai bun decat ceilalti incepi sa fi invidiat si bagi celuilalt toate prostiile in cap doar ca sa nu fi vazut bine, asa au facut acum cativa ani prietenii lui cu el, cand eu aveam doar 11 ani, ce credeti ca stia un copil la 11 ani? As dori sa-mi dati un sfat, ce sa fac ca sa ma bage in seama, ce sa fac ca sa ma placa?

1 răspuns:
| Narfundo a răspuns:

Sfatu meu este sa pui mana pe citit.Nu,nu,lasa tu comentariile! Ce vreau eu sa iti zic si tu stii asta in adancu tau, este ca trebuie sa te cunosti pe tine mai bine decat pe ceilalti. Stiu bine de ce se comporta cu tine asa, pentru ca si eu am cam aceas situatie cu 2 fete si crede'ma stiu ca ele ma iubesc in tacere si le este rusine sa imi zica.Esti prea mica sau prea proasta, in sensu bun al cuvantului, adica nu sti prea multe pentru varsta ta.Nu te lasa intimidata de ce citesti, tu trebuie sa intelegi ca trebuie sa mai astepti.Numai fi tu cap mare de melc.Pa'lea bune