| Dariii13 a întrebat:

Buna! Dupa epilare in zona inghinala cu aparatul de ras ma confrunt cu iritatii, cosuri si fire pe sub piele.Mai tin sa mentionez ca linia bikinii este mai inchisa la culoare si as dori sa fie mai delicata si mai deschisa.Ce imi recomandati? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aparatul de ras nu epileaza, ci rade/taie firul d epar de la suprafata pielii si cand il folosesti incorect, evidnet ca produce iritatii.
Sensul de ras al parului este numai de sus in jos: de la buric spre pasaica, de la coapsa spre genunchi, deci numai de sus in jos.
Folosind aparatul de ras de jos in sus, tai firul de par incorect si atunci inteapa si produce iritatii.

In ce priveste linia chilotului, daca-i mai inchisa fiindca sta stransa la incheietura sau pe piele, atunci lasa urme in piele. Schimba chilotul, poarta ceva mai confortabil!

| Miruna333 a răspuns:

Asta arata ca nu te epilezi corect. Pielea trebuie exfoliata inainte, lama de calitate plus si crema anti iritanta dupa. Este normal sa fie mai inchisa de la frictiune + hormoni. Doar la salon o mai poti deschide cu tratamente speciale, nu stiu daca sunt si in Ro

| mejed56608 a răspuns:

Foloseste IPL ajuta cu discolorarea