| Ioanafreeyourmind1995 a întrebat:

E adevarat ca barbatii, dupa ce se despart si intra intr-o alta relatie, au tendinta sa o compare pe actuala cu fosta si daca tendinta asta se manifesta si la nivel de sex. Mersi happy

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da cica si prima iubita o comparam cu mama noastra ca personalitate ma refer ba chiar ne luam iubite dupa fizicul mamei noastre iar fetele dupa personalitatea si fizicul tatilor, nu stiu poate e doar o ipoteza chestia asta, cand un barbat iubeste cu adevarat nu o uita niciodata pe fata aia el vede in altele tot pe aia

| mihai69 a răspuns:

Și când mănânci o ciorbă o compari cu aia pe care o face mama, vecina, crâșma din capu' străzii etc. De ce nu am face și la sex la fel?!?

| mihai69 a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Mă rog - ideea este că nu e rău să compari. Problema e dacă începi să regreți...

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru mihai69):

Corect.winking

| relian a răspuns:

Nu doara barbatii fac asta, orice persoana care a mai avut experiente e normal sa faci comparatii.In ce priveste sex asta cu sigiranta o faci si nu-i vorba de prima dragoste si povesti, e vorba de ce iti place tie cei placei ei, de nevoi, deci daca cu prima erai ok sexual si cu urmatoare nu esti atunci asta ii prima era mai buna la pat laughing Deci nu-i tendinta e ceva normal.Adica o sa iti placa nu mereu prima nici vorba de asa ceva,o sati pl; aca mereu aia care tia plaut tie mai mult,aia care era ca si tine, si aici ma refer la tot, la ce stie sa faca, la cum vorbeste, la curatenie daca ii place curatenia si tie la fel atunci normal no sa-ti placa una jegoasa, sau dezordonata ca sa fim seriosi is destule.Si tot felul de chestii, is unia care vor ca femeie sa faca mincare, si daca aia face mincare cum iti place tie normal aia o sa fie buna, urmatoarea o sa o compari cu ea.Chestiea e ca nu trebuie sa faci asa imediat ce ai inceput o alta relatie, este bine sa mai astepti o vreme sa te obisnuiesti si ea la fel, mai ales sexual nu gata faci sex si din prima spui era mai buna exa laughing cu exa ai stata destul timp te-ai invatat bla bla, deci trebuie sa-i acorzi si urmatoarei ceva timp.Bine cand spun timp nu ma refer la ani aici laughing asa ceva luni de zile acolo stiu si eu macar 3 -4 luni, daca in timpul asta nu-ti place inseamna ca aia e asa este noua si trebuie sa te obisnuiesti, sau daca nu cauti alta care sa fie mai apropiata de tine, de cum esti tu de felul tau. Daca tu ca barbat sau ea esti experimentata stii exact la ce sate uiti poti sti cum e ste si intr-o sapamana.

| Oana92 a răspuns:

Toti facem comparatii, indiferent de sex sau varsta.

| FaraNumePls a răspuns:

Da

| kandaraki a răspuns:

Dar e adevarat cand femeile se despart dupa compara actualul cu fostul? in sex si in toate? e ceva normal, e ceva firesc, suntem oameni, nu animale, daca nu a trecut mult timp de la despartit atunci mintea noastra compara, pe urma trece acest flip si te concentrezi pe actualul!

| Ioanafreeyourmind1995 explică:

Hmm, interesant. Da, aceasta este o teorie psihologica si chiar cred ca intr-un fel sau altul, inconstient sau nu, ne raportam la parintii nostri cand ne alegem un partener, daca acestia poseda sau nu anumite valori sau calitati pe care le avem in parintii nostri. Dar voiam sa stiu mai mult daca barbatii au obiceiul sa isi compare iubitele. happy