| iulikkkaaa a întrebat:

e bine sa faci dragoste in tim ce esti pe ciclu? siii inca ceva. ce parere aveti despre un cuplu care baiatul o pune pe partenera sa ii suga p... a?

Răspuns Câştigător
| CandyES a răspuns:

Nu cred ca ar fi nicio problema sa faci sex cand esti pe ciclu insa asta doar daca nu va scarbeste pe amandoi sangele si secretiile. Si la a doua intrebare pai sexul oral nu e ceva rau este o placere insa sa fie reciproca, nu u sai faci lui si el nimic, cand el cere asa ceva ii poti spune sund de acord insa si tu mie dupa aia, sau tu mie prima datawinking! ca sa nu pici tu de fraiera happy

11 răspunsuri:
| 4ever_5725 a răspuns:

Pai cand esti pe ciclu nu-i chiar bine sa faci sex...si intr-o relatie este normal sa faceti amandoi posibilul sa va simtiti bine dar mentionez sa spun ca nu-i normal tu sa sugi si el sa nu faca nimic pentru ca dupa te ia drept curva.totul se face in 2.bafta

| iFeelYourLoVe a răspuns:

Nu sunt de acord e scarbos laughing chiar daca nu am incercat in viata mea si nici nu o sa incerc phbbbbt

| mgtow a răspuns:

Unele spun ca e rau altele spun ca e bine dar in fine cine face misto sa isi bage castravetele in gaura daca vor e posibil sa faci cancer de col uterin cand esti cu ciclul si o faci.

| fsss a răspuns:

Contactul sexual în timpul ciclului e permis. Nu e pe­­riculos. Există o singură problemă, ca­re este de or­din es­­te­tic. Mai e­xistă ne­­şan­­­­­sa ca, până la urmă, par­­­­te­­­­­ne­ru­lui să-i re-pug­ne ideea de a face sex în­tr-o astfel de situa­ţie, care, din pă­­cate, nu e deloc una plă­cută... Dar re­­­ţi­­­ne că este po­sibil ca ovula­­­­ţia să aibă loc la o a­­­ltă da­­­­tă de­­­­cât cea o­­­­­bişnui­­­­tă. Aşa că, nu este "o me­­­to­­­­dă" atât de sigură. Aşa­dar, nu confunda men­struaţia cu sân­­­­gerările a­pă­­­rute din altă ca­u­­ză. Exis­tă a­­­­­tât de multe me­­tode anticoncep­­­­ţionale la care poţi apela...
la a 2 intrebare din postura mea de baiat ador big grin si unele fete adora sa faca. depinde de amandoi si sa nu ai rusine e chiar placut

| Gini a răspuns:

Nu. Si in curand iti vei da seama cat de proasta ai fost (daca ai facut-o).

| madalinacr a răspuns:

Pai daca o faci cand esti p ciclu acesta iti va trece mult mai repede, ceea ce este nasol este ca murdaresti lenjeria, da este ok. daca e sex oral dar sa fie in 2 reciproc ma refer!

| zuzu_6359 a răspuns:

Daca tu te simti ok atunci cand esti la ciclu si faci sex este alegerea ta.Eu am intrebat un specialist si poti sa faci sex la ciclu dar este scarbos.Eu cred ca te-ar folosi pana iti da papuci la un moment dat.

| EuOO a răspuns:

Nu e bine să faci dragoste în timpul menstruaţiei. Pot apărea infecţii, poţi avea şanse mai mari la transmiterea bolilor prin contact sexual. Cât despre sexul oral, nu sunt de acord cu aşa ceva. Este un lucru mult prea animalic ca mintea mea să înţeleagă acest lucru. Îţi propun să nu faci aşa ceva, indiferent de partenerul tău. Dacă nu ai o relaţie stabilă, nu face acest lucru!

| daniela_6693 a răspuns:

Eu am facut sex cat timp eram pe ciclu.mi se pare mai excitant nu stiu de cethinking dar lucrul asta este bine sa il faci in ultimele zile de menstruatie nu in primele.si in leg ca a 2a parte.cu suptul pot spune doar ca daca te simti in regula sa faci asta o poti face, dar si iubitul tau sa iti intoarca acest gest. totul depinde de tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dragă. Eu am făcut dragoste în timp ce eram pe ciclu și s-a răsturnat ciclul cu mine sad.