| anonim_4396 a întrebat:

Buna e ceva urgent asa ca vreau raspunsuri cat mai bune sh rapide. Prietena mea avea un iubit sh acesta ii spune sa se culce cu ea ( fata asta are 13 ani iar fostul ei iubit are 14) dupa cateva zile s-au despartit. acesta tot ii baga in cap ca daca se va culca cu el vor sta toata viata impreuna chesti din astea sh una eu cred ca e o mare prostie mi-a zis ca azi vrea sa se culce cu el ce sa fac cum sa-i explic ca nu e bine cea ce face am incercat dar a zis ca totu va fi bine daca se va culca cu el sh chesti din astea ajutor

sper sa fi inteles totu funda vot pentru cel mai bun rasp

am incercat sa-i explic dar nu ma asculta

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Sa nu faca asta. mai tarziu o sa regrete.
el nu o sa stea cu ea toata viata asa cum zice. sunt vrajeli.
el vrea sa se culce cu ea dupa aceea pa. o sa o lase cu buza umflata.
daca el o iubea cu adevarat nu ii cerea asa ceva si o astepta pana cand era ea pregatita.
ea nici nu stie care sunt riscurile unui contact sexual, ce se poate intampla. straight face
poate ar fi mai bine sa ii arati si ei intrebarea asta si sa citesca ea cu ochii ei toate raspunsurile.winking
baietii sunt parsivi. iar ea este naiva.winking
nu o lasa sa faca asa ceva. iar eu cred ca daca nu te asculta pe tine du-te si spune-le parinrilor. o sa isi distruga viata! straight face
la 13 ani ar trebui sa aiba alte preocupari, nu sexul.
la 19-20 de ani ce mai face?
doamne. nu are minte sincer. mai de graba o fi curioasa sa vada ce si cum e. insa habar nu are ca poate ramane insarcinata ca poate sa ia vreo boala plus ca nu e bine pentru ea deoarece este prea mica.
atunci cand iti incepi viata sexuala trebuie sa fii pregatita fizic (ea nu cred ca e avand in vedere ca are 13 ani), psihic (in niciun caz), sa cunosti toate metodele de contraceptie si sa cunoasca toate riscurile. straight face

8 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Spune`i ca daca o iubea cu adevarat si vroia sa fie toata viata impreuna nu ii cerea asta, o astepta pana cand era pregatita. Amandoi sunt foarte mici pentru a`si incepe viata sexuala. Spune`i ca dupa ce o sa o faca cu ea o va lasa pentru alta, de fapt el doar asta vrea de la el. Si o data ce isi incepe viata sexuala trebuie sa si`o continue, pentru ca altfel va avea probleme. Si o sa ajunga sa o faca cu toti. Spune`i ca mai sunt baieti care o vor aprecia pentru ceea ce este ea, nu pentru ceea ce face. Nu merita baiatul ala nimic, nici macar sa se uite la el. O sa regrete toata viata ei daca face greseala asta.

| Angelique a răspuns:

Ar trebui sa-i deschizi ochii sa n-o faca,deoarece dupa ce se va culca cu ea, atunci poate ca o va parasi. Daca chiar ar iubi-o, atunci ar astepta pana cand ea e pregatitatongue

| Cåpåċεl a răspuns:

Copila aia nu are minte."Isi distruge viata doar pentru un baiat.Are destul timp sa se foota cu el cand o sa fie mare, dc isi distruge copilaria de acum? Fata aia nu are minte, e distrusalaughingChiar daca zici ca ea e desteapta ai spune o minciuna ca ea nu gandeste ce face acum, iar parintii ei daca ar afla..."

| ignore a răspuns:

Spune-i sa nu se culce cu el deoarece nu o sa stea toata viata cu ea (asa zice ca sa o faca cu el)
si nu numai ca nu o sa stea toata viata cu ea e posibil sa se desparta de ea IMEDIAT DUPA CE SE CULCA CU EAwinking.

| đ a răspuns:

Omfg! toata viata cu el? bine, daca ignoram faptul ca asta nu e posibil, pune-o sa se gandeasca daca ea ar vrea sa stea toata viata cu ala! adica, in primul rand el nu o accepta ca persoana numai cu anumite conditii. si dupa asta o sa apara altele laughing. mai ii si varsta... e un mare dobitocwinking.
serios, spune-i prietenei tale sa aiba grije ce face pentru ca virginitatea e scumpa si nu o gasesti la mana a douawinking.

| catalinas_6487 a răspuns:

Categoric ca un baiat atunci cand iti indruga verzi si uscate despre cum va sta toata viata impreuna cu o fata spune minciuni epice.
Eu zic sa ii dai un mesaj sa aiba incredere in tine sa nu se culce cu el pentru ca va regreta ce va face si ca in primul rand atunci cand se culca cu un baiat trebuie sa isi asume riscurile aferente care nu sunt de neglijat pentru o fata fara experienta sexuala. funda?!big grin

| iJustHaveFun a răspuns:

Incearca sa o ti langa uh si sa ii spui ceea crezi explica-i si spune-i ca acel baiat nu vrea decat sa profite de pe urma naivitatii ei. Spune-i ca la varsta ei nu ar trebui sa se gandeasca la culcat cu unii sau altii ca ea acum ar trebui sa se gandeasca doar la chestii normale si la varsta aia nu e pregatita. Mai spune-i ca nimic nu e adevarat chiaar daca o fac si mai stau impreuna nu o sa stea Forever NU asta clar. Incearca sa ii spui ce greseli face si chiar daca se supara pe u acum msi tarziu o sa-ti fie recunoscatoare daca te-a ascultat...succes...sper sa o convingi

| Neimportant a răspuns:

Încearcă să o convingi că încă e prea mică pentru aşa ceva iar viaţa sexuală se începe de la 16 în sus. de fapt 17. Spune-i că dacă o să facă asta o să aibă de suferit în viitor iar fostul ei iubit doar vrea să profite de ea şi s-o aducă în pat. happy Dacă nu înţelege dăi două palme apoi pleacă. Sigur o să-şi dea seama că a greşitbatting eyelashes