| mariaariamaron a întrebat:

E mai lunga povestea dar sper ca o sa încercați sa mă ajutați. Mi-a plăcut de un băiat care și-a bătut joc de mine, mai pe scurt, m-a înșelat cu iubita prietenului sau cel mai bun. Așa m-am împrietenit cu cel mai bun prieten al lui. Vorbim de foarte mult timp...de vreo 2 ani. I-a plăcut la început de mine dar mie atunci nu îmi plăcea de el, însă acuma da. Nu i-am spus, nici nu am de gând pentru ca nu vreau sa stric prietenia noastră. Acum ceva timp ne-am și sarutat și mi-a spus ca ma iubeste însă nu știu dacă vorbea serios sau doar s-a obișnuit cu mine. Când am stat cu un băiat mi a spus ca a fost gelos. O sa merg la o petrecere unde o sa fie prietenul cel mai bun, băiatul de care mi-a plăcut, fosta prietenului meu cel mai bun și etc. Dacă o sa mă sarute în fata tuturor, fie încearcă sa îi facă geloși pe cei doi fie nu știu. Ar trebui sa îl fac gelos cumva? Sa îi atrag atenția? Sau ce? În capul meu e o amestecatură ...nu știu ce sa fac.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu ce esti tu mai buna daca te-ai imprietenit cu fostul prieten al prietenului tau?
Ai facut aceeasi greseala pe care a facut-o si tipa cealalta.
Relatiile in care va invartiti in acelasi cerc si schimbati prietenii intre voi, este urat si nefolositor.
Sfatul meu este sa nu te duci la petrecerea aia!
Gelozia nu-si are rostul si daca tii la baiatul ala, incerci sa-i eviti pe fostii lui amici sau iubite.

| Jackie a răspuns:

Eu zic sa-ti vezi de treaba ta. Indiferenta doare, iar daca acel baiat te place o sa te caute el. dar pana acum eu zic sa le lasi balta. Nu onora cu prezenta la acea petrecere. In plus, cu ce si-a batut joc de tine? Daca nu ati intretinut relatii sexuale atunci lasa-l sa zboare ca pasarea cerului, tu nu pierzi cu nimic. Ba chiar spune-le ca le sta bine impreunalaughing Iar cand o sa-ti vada indiferenta si faptul ca nu incerci cu absolut nimic sa-l faci sa-i para rau. o sa-si dea singur seama de prostia facuta.

| WaZZyLEGEND a răspuns:

Trebuie să îi spui direct.
Nu o să se întâmple nimic!
De obicei la un băiat este plăcut să știe că este iubit de o fata.
Acum depinde de de la caz la caz.

| АнОнИм a răspuns:

Salut draga;
Vreau sa iti spun ca trebuie sa faci ceea ce simti.
Daca o sa te sarute, sa nu cumva sa il faci sa se simta prost.
Daca o sa te sarute, inseamna ca cu adevarat te place.
Sper ca te-am ajutat☺