| Delisa874226 a întrebat:

Buna.
E posibil sa raman insarcinata daca am facut sex neprotejat? Gen cum sa va explic imediat dupa ce mi s-a trm mentruatia am facut-o si am folosit metoda aia veche iar dupa ce a ejaculat a sters-o foarteeee putinnnn si a bagat-o iar. Este posibil raman daca a intrat foarte putina sperma plus ca eram imd dupa mentruatie?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate sa ramai insarcinata taman din cauza asta:
"dupa ce a ejaculat a sters-o foarteeee putinnnn si a bagat o iar."

Cum avea deja sperma pe teava, stersul ala putin nu i-a scos si sprma ramaasa pe teava, ca atare sperm as-a scurg involuntar in vagin si daca erai in perioada fertila, sarcina este ca si garantata!

Pentru a ramane gravida este nevoie de 1 SINGURA PICATURA de SPERMA, fiindca aceea contine cateva milioane de spermatozoizii si tu pentru a ramne gravida ai nevoie de 1 singur spermatozoid.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramai gravida dacă actul sexual a avut loc imediat după menstruatie.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă ai făcut imediat după menstruatie, nu rămâi, dacă făceai același lucru în perioada fertilă, da, aveai șanse de sarcină. La partidele una dupa alta folosește mereu prezervativul