| IonescuAdi a întrebat:

Ei bine problema mea este in felul urmator, sunt intr-o relatie de vreo 3 luni dar aceste 3 luni au fost mai mult amare decat dulci.De la inceputul relatiei prietena mea este foarte distanta si rece, si aici apare problema, eu fiind o persoana afectuasa si emotiva doresc acelasi lucru si de la partenera.
Am discutat cu ea de multe ori pe aceasta tema si a spus ca o sa se schimbe dar in zadar. In aceste 3 luni am pus multe sentimente in relatie, acesta este defectul meu ma atasez repede de persoane si uit foarte greu de ele. Am incercat o multime de metode de ai explica lucrul pe care il doresc dar ea tot la fel a ramas. Incep sa am sentimente puternice fata de ea in ciuda comportamentului ei si nu vreau sa o pierd. Orice sfat este binevenit si sper ca cineva ma va putea ajuta.
P.S. Eu am 19 ani si prietena are 18.

3 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Probabil ca si ea tine la tine, dar are un alt mod de asi arata sentimentele. Daca de ex pe ea ar deranja-o atata afectiune venita de la tine si ti-ar cere sa fii mai serios, ai putea? iar daca ai accepta, nu te-ai simti un pic aiurea? Asta nu inseamna ca trebuie sa te schimbi tu, probabil ca ea te place asa. Daca nu te-ar place la ce ar sta cu tine 3 luni? plus ca ar fi fost rece pe parcurs, daca a fost de la inceput inseamna ca asa e ea. Daca i-ai zis o data, de doua ori, nu o mai plictisi si a 100 a oara. Probabil ca se chinuie si ea.winking Bafta!

| dgeko a răspuns:

Fara suparare dar cred ca sentimentul nu este reciproc. Incearca sa fi si tu mai indiferent 1/2 zile sa vezi daca ea simte vreo diferenta in comportamentul tau si asa poti afla si cat de mult tine la tine.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Imi pare rau pentru tine ca nu esti fericit in relatie. Un baiat afectuos si care pune suflet pentru prietena lui, merita sa primeasca la randul lui afcetiune(valabil si in cazul fetelor care tin cu adevarta la prietenul lor, dar nu au parte de reciprocitate). Ce sa-ti spun? incearac sa porti o discutie serioasa cu ea, sa-i spui ca tu chiar iti doresti sa mearga relatia voastra pentru ca o iubesti si spune-i decshis ce te deranjeaza in atitudinea ei. Poate ca si eea tine la tine, dar e o persoana mai rece, sua a fost dezamagita in trecut de un fost iubit si nu vrea sa se mai ataseze asa tare dedniciun baiat, ca sa evite sa sufere tare daca el se va desparti de ea. INcearac sa vorbiti clar si sa afli exact ce se intampla cu ea si care sunt sentiomentele ei pentru tine. Dac atotusi nu vrea s apoarte o discutie serioasa si continua cu indiferenta ei sau adica iti spune chiar decshis ca nu te place si nu tine la tine, desparte-te de ea inainte de a o iubi mai mult pentru ca sa nu suferi mai mult mai tarziu,. si tine cont de faoptul ca o persoana sincera si sufletista, meritaintotdeauan sa fie tratata la fel de partener. Multe efte ar da orice sa aiba un iubit ca tine. Bafta si multa fericire!