| anonim_4396 a întrebat:

El spune ca ma iubeste si ca tine mult la mine dar nu face nimic in privinta asta straight face Si nu e vorba de orgoliu aici,eu l-as intreba ce are de gand sa faca in privinta asta.dar totusi,daca tot vrea sa fie ceva intre noi, de ce nu o spune? Chiar nu stiu ce sa fac.In afara de el,ma mai place alt baiat si chiar nu vreau la sfarsit sa ma cert cu amandoi. Oare ar trebui sa vorbesc cu el si sa-l fac sa inteleaga ce vreau? straight face Chiar m-am saturat sa nu spuna nimic, nu e chiar asa rusinos zic eu.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca el nu "face" nimic,fa tu.
Spune-i frumos "bun,ma iubesti,de ce imi tot spui lucrul asta, vrei sa fim impreuna sau tii la mine ca la o amica, sa stiu si eu"!
Daca o spui zambind incurajator, o sa te lamuresti in trei minute!
Si nu te certi cu nimeni, dar stii ce ai de facut!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa sunt unii baieti, numai vorba e de ei.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E cam ambigua intrebarea. adica te place dar ce sa faca? chiar nu-mi dau seama, sa vorbeasca? sau sa te intrebe daca vrei sa fii cu el? pai poate e timid, si daca nu e inseamna ca pur si simplu nu vrea, dar incearca sa nu fie dur cu tine, nu vrea sa te refuze direct. data viitoare fii mai explicita,

| sayWhaaat a răspuns:

Ia tu initiativa, intreaba-l ce vrea de la tine, daca ti-a spus ca tine mult la tine si nu face nimic, e clar, e rusinos sau ii este frica de un eventual refuz.

| andreiandronic a răspuns:

Ma ma gandesc ca ar trebui sal antrebi tu daca te place ca sa se termine mai repede.Nu mai sta pe ganduri daca spune ca nu te place nu-i neaparat adevarat baieti de multe ori neaga asta din rusine!

| BenDover a răspuns:

Cine este el? Prietenul? Un amic? Raspunsul la intrebarea ta depinde de cine este acest ->el