| anonim_4396 a întrebat:

este o fata cu care m-am certat mai demult(chiar daca nu ne cunosteam)acum ea sta foarte mult pe langa fostul meu prieten pe care eu inca il iubesc enorm, iar el se comporta urat cu mine. Oare i-a spus ea sa se comporte asa cu mine? cred ca o place deoarece sunt foarte apropiati, Incerc sa fiu mai ca ea si ca mine, nu sunt urata arat binisor dar ea are o situatie financiara mai buna si de fiecare data are haine noi(haina fare pe om) si arata putin mai bine ca mine, oare asta il face pe el sa se schimbe.Am plans de foarte multe ori pentru asta...Am ajust sa ma uit dupa ea parca ar fi o vedeta, ea are tot ce vrea mai ales daca o sa mi-l ia si pe elcryingbroken heart Nu mai suport vreau sa morcrying

5 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Hei! Cum sa mori? E lumea plina de baieti. Cauta-ti alt prieten - acesta nici macat nu te merita! Nici daca se intampla asta dupa 10 ani de casnicie nu merita sa mori! Nu mai plange, vei gasi un baiat care sa te iubeasca si sa te respecte, Evita-i, iar cand sunt in preajma, treci pe langa ei zambind ca si cum nu i-ai vedea! Curaj - viata este inainte!

| felicia_7071 a răspuns:

Draga mea,
Complicata mai e dragostea, si te inteleg foarte bine. Dar tot ceea ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu el deschis, sa ii zici tot ce simti tot ce gandesti, si dupa daca tine la tine veti ramane impreuna. Iar daca totusi nu mai doreste sa reia relatia cu tine, atunci trebuie sa accepti acest lucru si sa te indepartezi atat de el cat si de fata cu care ai avut o disputa in trecut.
Te rog sa fi rationala si nu iti mai face griji la ce ar putea sa ii zica fata fostului prieten despre tine, sau ca ea are o situatie financiara mai buna decat a ta.Nu te mai simti inferioara, pentru ca nu esti! Esti doar un sufletel care il vrea pe omul iubit langa ea, dar din pacate acest lucru nu este posibil de fiecare data, si atunci nu ne ramane decat sa acceptam situatia!
Oricum eu sper sa iti fie bine!
Succes!

| just4fun_8801 a răspuns:

Copilas se vede ca mai mult de 14-15 ani nu ai... daca el te iubea e clar ca nu va certati si mi se pare o totala prostie ca tu inca sa il iubesti.Nu prea stiu eu ce au pustii din generatia asta in cap dar mi se pare inutil sa banuiesti ca "ea i-a spus sa se comporte urat cu tine". Asa ca fugi frumusel in parc si gasesti altul.Chestiile astea cu hainele si situatia financiara merg doar in basme sau la oamenii cu coeficientul de inteligenta mai scazut decat nivelul marii.
Pentru chestia cu "vreau sa mor " exista un sigur raspuns : N-ai tupeu!, iar daca ai aminsteste-ti ca ai coarne b... e nu aripi.

| BybyBlondina a răspuns:

Fostul tau prieten e putin cam materialist, dar daca tu inca il mai placi arata-i asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce esti trista. Daca, dupa cum demonstrezi, ai raspunsuri pentru intrebarile care se nasc in tine crezi ca se merita? Iti spun eu ca nu se merita sa fii trista dar sa mai faci si ce spunea-i la urma...