| Nuconteaza12 a întrebat:

Bună,este pentru prima dată când mă adresez unui grup de persoane. Sunt intr o relație de 7 ani de zile, iubitul meu imi face toate poftele, ma iubește, are grijă de mine, dar la capitolul sex avem o mare dilema. Încă de la început, făceam sex poate de 10 ori pe an și atunci când se întâmpla, eu nu mă simțeam deloc bine, discutând această situație, el în continuare nu era atent și la mine, acum însă este și mai rău se întâmplă poate să facem odată la 3-4 luni la insistentele mele, deși bat mereu apropouri și încerc să inițiez ceva, el se bagă la somn sau se face ca nu înțelege unde bat.
Menționez ca suntem tineri avem 26 respectiv 30 de ani. Îmi poate spune cineva un punct de vedere al unui bărbat de ce acest comportament sau eventual un sfat cum aș putea să îi cresc apetitul sexual?
Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are pe alta cu care face sex.

| RAY a răspuns:

Îți voi face un mic rezumat,incepem cu genetica,dorința sexuală este moștenită genetic, este influențată de alimentație = știm din studii că peștele,avocado,adică o dieta mediteraneana bogata în grăsimi sănătoase duce la un apetit sexual mai crescut,știm că proteina din carnea de vita creste apetitul,știm că îngrășarea inhiba dorința,carbohidrați rai,știm că lipsa sportului inhiba,repet sunt multi factori, poate fii și felul lui de a fii, personalitate, genetica, sunt și substanțe care măresc pofta amfetamina de exemplu

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil el nu are libidou normal si nici nu simte placerea sa faca sex, de aceea este atat de retras, ri poate are o problema fiziologica si ar trebui sa mearga la un medic urolog.
Intreaba-l daca nu vrea sa-ti cumpere un falus electric, macar ala isi face datoria in orice moment doresti, fara sa oboseasca vreodata.

| Nuconteaza12 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru răspunsul pertinent?

| Nuconteaza12 explică (pentru Violleta2022):

Răspunsul tau la întrebarea pe care am adresat-o nu are noimă

| MestrulYoda a răspuns:

Coboară jos și începe tu treaba de ce stai degeaba