| BibiBlue a întrebat:

Este posibil sa fie doar in mintea mea ca as fi ramas insarcinata doar din teama si pentru ca ma gandesc mereu acolo? Asta pentru ca stiu ca am avut contacte sexuale neprotejate. Dar nu cred ca pot avea simptome din prima saptamana. Cred ca am eu impresia asta. Voi ce puteti sa-mi Spune-ti? !

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele de sarcina nu pot sa apara niciodata in primele 2 saptamani de dupa fecundare, fiindca ovulului ii sunt necesare intre 8-12 zile pentru a parcurge distanta dintre trompa uterina (locul unde se poate produce fecundarea) si uter (locul in care se poate realiza fixarea) si doar dupa parcurgerea acestei "calatorii" sa se produca nidatia adica inradacinarea ovulului in endometru. Toate simptomele si senzatiile reale sau imaginare, se produc doar in subconstientul tau si se datoreaza fricii, nelinistii, stresului sau altfel spus paranoiei, privind teama de a exista o sarcina chiar si IPOTETICA. happy Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta mi mila de iubitul tau

| Emilian65 a răspuns:

Simptomele de sarcina nu apar in prima saptamana, ci apar la cel mult 21 zile de la ultimul act sexual.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Cand visezi, vezi imagini, desi ochii tai sunt inchisi. Adica ele sunt doar in mintea ta. Si este mai mult decat suficient pentru a le simti cat se poate de real. Da. Este doar in mintea ta. Dar asta nu inseamna ca este ceva de care nu ar trebui sa ti cont. Poate iti vei aduce aminte ce simti acum, data viitoare cand vrei/vrea contact sexual neprotejat.
In alta ordine de idei, test de sarcina!