| Anaisss200000001 a întrebat:

Bună, este posibil sa raman insarcinata in a doua zi a menstruatiei daca a ejaculat inauntru? Am inteles ca sunt sanse 0 sau foarte scazute sa se instaleze o sarcina in timpul menstruatiei. Eu chiar nu mi-am dorit asa ceva, dar iubitul meu nu a ținut cont si a zis ca nu raman. Astept raspunsuri, va rog, chiar vreau sa ma lamuresc

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Da intr adevar sansele sa ramai gravida sunt aproape nule cand esti la menstruatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din punct de vedere stiintific si medical se considera ca in urma ejacularii intentionate a spermei in vagin, formarea unei sarcini in prima zi de menstruatie este 100% IMPOSIBILA, si este de asemenea exclusa in proportie de peste 98-99% si in cea de-a 2-a zi a menstruatiei. Posibilitatea de formare a sarcinii apare doar din cea de a 3-a sau cea de-a 4-a zi a menstruatiei insa NUMAI in acel caz in care ciclul menstrual este cel mai scurt posibil de 21 sau 22 de zile sau in cazul in care ciclul menstrual prezinta dereglari foarte grave/severe in care se produc frecvent cicluri unele lungi iar altele foarte/extrem de scurte. In cazul prezentat este exclusa formarea sarcinii in proportie de 100%. Multa sanatatE!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Am citit undeva ca s-a intamplat. Dar cred ca era unicat pe mapamond.