| Crina89 a întrebat:

Bună, este posibilă o sarcină daca după ce a ejaculat in mine a curs afară si nu a rămas înăuntru

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oricum nu a curs toata, si un strop daca a intrat in vagin si erai in perioada fertilă este risc de sarcină 100%, poate tu vrei sa ramîi insarcinata, si atunci este o bucurie sa aduci pe lume un copil dorit de amindoi si de tine si de soțul tau care te a lasat gravida, ce varsta ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca la o ejaculare ies 300 de milioane de spermatozoizi nu?
Realizezi ca nu au curs toti.
Nu mai faceti si voi sex inainte s-a invatat minimul de educatie sexuala.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este posibil sa ramai gravida, ca-i nevoie de 1 singura picatura de sperma, ca sa ramai gravida!
Singura conditie este ca tu sa fi fost in perioada fertila, fiindca numai atunci poti ramane gravida.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ești în perioada fertilă, sigur că da.

| Mayhem666 a răspuns:

Da, pentru ca nu a curs tot afara, ceva tot a ramas si inauntru. Incearca un test de sarcina ca sa fi sigura.

| peperonies a răspuns:

A... da.

| just4ubr2015 a răspuns:

Oricum a ramas putin si in tine si da poti ramane gravida

| ZappyTv69 a răspuns:

Da.

Dacă ești în perioada fertilă, da. Nu e nevoie să intre multă sperma, un mililitru este suficient, și mai rămâne! Poti face un test de sarcină.

| Punctsivirgulaa a răspuns:

Logic, pune mana si foloseste prezervativul! Daca a curs afara nu inseamna ca a curs chiar tot, ramane acolo ceva.
Propun sa utilizezi pastila de a doua zi daca vrei sa faci fara prezervativ dar, aceea nu se ia zi de zi..trebuie sa astepti un anumit timp pentru urmatoarea pastila.