| Oana04 a întrebat:

Este un baiat de care imi place si cand vorbesc cu el pe internet nu stiu ce sa-i spun.Imi puteti da niste idei?

Răspuns Câştigător
| sdmdkff a răspuns:

1. Care e cel mai urât lucru care ţi s-a întâmplat?
În primul rând afli câte ceva despre viaţa lui şi în cel de-al doilea rând îţi dai seama cum gândeşte. Dacă îţi răspunde imediat că a fost distrus când şi-a rupt o mână sau când echipa lui preferată de fotbal a pierdut campionatul, atunci e clar că nu prea e matur şi nu e de considerat pentru o relaţie "de viitor". În plus, când îţi povesteşte îţi poţi da seama şi cum reacţionează în situaţii de stres sau cum rezolvă o problemă.

2. Ce faci în timpul liber?
E important să vă placă lucruri similare, pentru că dacă tu tragi într-o parte şi el în cealaltă, nu ajungeţi niciunde. Dacă petrece timpul închis în casă jucând WOW sau stă noapte după noapte în club cu băieţii iar pe tin nu te tentează aceste stiluri de viaţă ar cam trebui să-i zâmbeşti frumos şi să-i spui un fugitiv "pa".

3. Cum te înţelegi cu mama ta?
Nu e bine dacă o urăşte, dar nici dacă e "băiatul mamei". Răspunsul potrivit ar trebui să fie ceva de genul: "Ne înţelegem bine, dar nu sunt dependent de ea. Avem o relaţie bazată pe comunicare şi încredere".

7 răspunsuri:
| cosminvasile a răspuns:

Incearca sa gasesti punce comune si in general sa vorbesti la fel cum o faci de obicei, adica natural. dar ai grija sa nu devi stresantahee hee :-) succes

| Giada a răspuns:

Intreaba-l ce a facut il ultimul timp, ce are de gand sa faca in viitor?
Cauta anumite lucruri pe care le aveti amandoi in comun si discuta cu el despre ele.
Sau daca il si cunosti bine il poti invita la o plimbare in parc sau la un suc.winking
Asa il vei descoperi si mai mult.winking
Sper ca te-am ajutat. :*

| hurricaneX a răspuns:

Inteleg, pai trebuie sa fii tu insuti, pentru ca daca o sa iesiti fata-n fata nu cred ca o sa iei telefonul din buzunar si sa intri pe TPU sa vezi ce sfaturi iti dam noi.

| YukyPuky a răspuns:

Hello:* pai vorbeste cu el...vedeti ce aveti in comun si ce nu (filme, muzica, activitati in timpul liber). Asa poate isi va da si el seama ca aveti ceva in comun, fii TUhappy :* mult succes

| xCrazyGirl a răspuns:

Poti sa-l intrebi ce face si sa vorbiti asa si dupa catva timp sa-l intrebi daca ii place de cineva si faci ceva ca sa descoperi de cine. daca zice de nimeni ai asigurat 100% ca te poti combina cu el daca nu 50-50 sper ca te-am ajutat.happy

| andreeamihele a răspuns:

Incearca sa afli subiectele care ii plac lui, vorbeste cat mai des de ceea ce il fascineaza si ceea ce il preocupa si ii va place si lui sa vorbeasca cu tine si va dpri sa tineti legatura si sa vorbiti cat ca mai des si cu siguranta va prinde drag de tine considerandtu-de intereseata de el si de viata lui. happy

| FlorenceVi a răspuns:

"...si cum zici ca a iesit azi? era verde cu ochisori, sau a iesit mai sparcait?"
"dar...tu cand dormi tragi besini? eu da. oare e ceva in neregula cu mine?"
sau mai poti incepe o conversatie si asa: "de ce cand te vad online ma forfote burta? hmmthinking pentru ca imi provoci cacare?"
iti zic eu ca merge. eu asa incep orice discutie. succes smug