| angel_7497 a întrebat:

Eu(17) si prietenul meu (18) am inceput sa avem relatii sexuale... Exista vreo sansa sa ramin insarcinata? Noi folosim prezervativul. insa inainte de a ejecua cu vreo 5 min...nu de la inceputul contactului!
pareri?
v-am pupat

8 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Exista foarte multe sanse! este cea mai nesigura metoda, iar daca nu vreti si nu vreti sa folositi prezervativ, mergi la medicul ginecolog sa iti recomande pastile anticonceptionale. Ai grija sa fie recomandate de medic, pentru ca, concentratia de hormoni recomandata difera de la persoana la persoana. Si totusi ai in vedere ca pastilele nu te protejeaza impotriva bolilor cu transmitere sexuala.happy

| danyel_1802 a răspuns:

In timpul actului sexual el poate elimina un lichid seminal (din cauza excitarii) care contine spermatozoizi, deci da, sunt sanse sa ramai insarcinata daca nu foloseste prezervativ pe tot parcursul actului sexual

| alexutzu00791 a răspuns:

Cine stie cum te loveste spermatozoidul norocossmug

| cucu a răspuns:

Daia este indicat sa-ti incepi viata sexuaala la o varsta mai mare, ca sa nu mai pui intrebari idioate, ba chiar sa nu faci lucruri idioate.
dupa cum bine vezi poti sa ramai insarcina daca nu folosesti prezervativul de la inceput pana la sfarsitul actului sexual.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu asa se foloseste prezervativul.Acesta se pune de la inceputul actului sexual, altfel ai mari sanse sa ramai gravida.

Răspuns utilizator avertizat
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Normal ca poti ramane insarcinata.Prezervativul se foloseste inca de la inceputul actului sexual, nu doar la sfarsitul lui!

| radu75 a răspuns:

Doamne de unde scot copii astia atatea tampenii, mai au? Pe cuvant nu am mai auzit atatea intrebari stupide toata viata mea cate am vazut aici pe TPU.ro in 8 zile de cand sunt inregistrat. Si toate au aceeasi esenta, ar putea cauta la sectiunea cauta raspuns, sau nu mai stiu... Si daca te uiti pe hi5 sau facebook ele sunt "fotomotomanechinele"care apar in chiloti si spun "-au, nu mai pot dă mine, ce fitzóasa sunt"! Doamne apara si ne pazeste pentru ce a murit varul meu in decembrie 1989! Poate am exagerat! Scuze moderator, oricine ai fi, oriunde te-ai afla!