| Andreea_9859 a întrebat:

eu am o relatie de eproximativ 2 ani, imi iubesc foarte mul prietenul dar de ceva timp, parintii mei nu mai sunt de acord cu relatia mea, iar acum nu stiu ce sa fac s ma despart de prietenul meu sau sa raman cu el chiar daca parintii nu sunt de acord.Astept sfaturi... pup

5 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

Pai, daca il iubesti si te iubeste si va e bine impreuna, normal ca n-aveti de ce va desparti. Acum, depinde si de ce nu sunt de acord parintii tai cu relatia voastra...

| Virkno a răspuns:

Cel mai bine e sati asculti inima.Dar parinti presupun ca nici nul cunosc adica nu au avut niciodata sansa de a sta la o discutie serioasa cu el asa ca cel mai bine e sa ramai cu el indiferent dc zic parintii tai pan la urma nu ei ies cu el, ci u. Sper ca te-am ajutat.winking

| Dey_1617 a răspuns:

Buna.
Pai parintii tai dc nu sunt de acord cu relatia voastra? Daca totul merge bine intre voi si va iubiti atat de mult incat puteti sa treceti peste toate, merita. Incerca sa le arati parintilor tai ca esti fericita cu el, ca ti`e bine langa el. Daca el te face fericita nu te desparti de el.
Sper ca te-am ajutat.
fundita?

| raluca18 a răspuns:

Parintii au un motiv anume pentru care nu vor sa mai fii cu el poate pentru ca stiu ceva ce tu nu stii pentru el. incearca sa vb cu ei si sa-i intrebi dc nu il mai accepta. succes si sper sa faci alegerea potrivita

greece12
| greece12 a răspuns:

Tu cu cine vrei sa fii? Daca vrei sa fii cu el, discuti cu parintii si ii convingi sa il vada cum il vezi si tu. Daca il iubesti si te iubeste si totul e in regula intre voi, parintii nu au de ce sa se bage.