| anonim_4396 a întrebat:

eu am pr d 1 an si ceva, dar am intalnit un barbat insurat nu cu mult mai mare decat mine.am stat d vb cu el si i-am spus ca nu ma intereseaza o relatie cu el, insa el spune ca s-a indragostit de mine si ca ma iubeste.imi accepta relatia cu pr meu insa eu nu vreau sa ma risc, mai ales ca imi iubesc pr.cum sa scap d el? mi-e frica d faptul ca ma voi indragosti si eu d el.problema e k noi avem traseu comun si n mai intalnim.va multumesc...

Răspuns Câştigător
| beba a răspuns:

Nu il lua in seama si spune-i sa inceteze cu declaratiile intrucat el este CASATORIT, iar tu ai un prieten pe care il iubesti.Parerea mea este ca el ''face presiuni'', spunandu-ti ca s-a indragostit, poate, poate te prosteste sa te culci cu el... apoi sa fii sigura ca te va lasa, il vei pierde si pe actulalul prieten si sincer.la ce bun?

7 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Nu face pasul ai sa regreti mai tarziu

| claudiarebecca a răspuns:

Oki. am pentru tine doua citate:
1. ochii care nu se vad se uita
2. love and marriage are like the horse and carriage...
ideea e ca el nu va divorta de nevasta-sa, tu ai fi doar o aventura, o relatie extraconjugala, un prilej de variatie, cineva pe care sa o f* cand nu vrea sotia, si singura care are de suferit esti tu. oricum dat fiind ca el e insurat mi s-ar fi parut total absurd sa fi pretins de la tine sa fii doar cu el. in consecinta raspunsul e sa nu te mai vezi cu el, si-i va trece... sau va gasi o fata care nu a auzit de TPU.ro si nu are cui sa ceara parerea... oricum, grija mare cu ocuparea locului 2 ca f mult barbati au psihologia de " f*** tot ce apuci" si tu de fapt nu valorezi pentru ei nimic si vei suferi mai tz. succes

| nicky a răspuns:

Nu te lasa pacalita. Gandeste-te la familia lui. Pot fi copii la mijloc. Pune-te in locul sotiei lui sa afli daca ti-ar place sa-ti faca sotul asa ceva.

| cribus a răspuns:

Ignoral pana nu e prea tarziu, cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult d tot k mi-ati raspuns...credeti-ma k eu nu vreau sa fiu cu el dar el nu mai inceteaza...ma suna trimite msg...are o fetita si mereu ii reprosez k nu e bine c face...si ca sa ma lase in pace dar a zis ca nu poate sa ma uite.eu i-am spus daca ma iubeste cu adevarat sa renunte l mine, pentru ca eu nu sunt fericita alaturi d el...va multumesc mult inca o data.

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Nu-l asculta...si eu am patit asa...deoarece e mai mare decat tine t poate prosti sh o sai faci sh probleme q sotia... ignora-l sau chiar apeleaza la cineva daca nu t lasa in pace...lasa-l p el sh continua relatia q prietenul tau...totusi e 1 an...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are nici un rost daca iti iubesti prietenul... el iti zice acu asa dupa ce te va duce in pat isi va da in petec...eu sunt singura de 8 luni si umblu cu un babrbat insurat pe care il mai si iubec pe deasupra... e cu 15 ani mai mare ca mine