| Nicol_Iepuras_1998 a întrebat:

eu cu iubitul meu vrem sa ne începem viata sexuala problema e tata, am 17 ani daca afla m-am dat naibii, mi-e sa nu ma duca la vreun control.

Răspuns Câştigător
| 666_7474 a răspuns:

Oamenilor, e decizia ei cand isi incepe viata sexuala, iar la 17 ani nu mi se pare ca ar trebui sa o judecati.
Exista 2 idei:
1. Dupa 16 ani parintii nu te mai pot obliga sa mergi la medic (orice medic), deci nu iti poate face fortat testul de virginitate.
2. Daca ai 17 ani si ceva, poti astepta pana faci 18, devii majora si atunci chiar nimeni nu iti mai poate spune nimic legat de asta.

PS: daca tatal tau este mai restrictiv, ai grija sa nu ii dai motive sa suspecteze ceva.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa si noi cu ce te putem ajuta? e decizia ta si tu suporti consecintele

| corbulalbrosu a răspuns:

Pierderea virginitatii se poate intampla in mai multe feluri nu doar prin penetrare. Modul in care s-a petrecut dezvirginatea este imposibil de a aprecia chiar si de medicul ginecolog. Deci nimeni nu poate demonstra ca dezvirginarea s-a produs accidental la ora de sport, prin masturbare intimpul imbaierii si spalarii mai energice a pasaricii sau prin sex.

| T0T a răspuns:

Dar unde graba asta? Nu ești în stare să mai aștepți un an? Sau ești vreo disperată după sex? Dacă nu ești înseamnă că trebuie să coenștientizezi că nu este numai după iubitul tău ci și după tine. El ar trebui să aibă răbdare, nu să fie insistent.

| Doub a răspuns:

Bine iti face.winking

| minrest a răspuns:

Dar dupa deflorare apar probleme ginecologice, trebuie sa mergi la ginecolog, el trebuie sa anunte parintii, fiindca ai sub 18 ani. Si tatal tau, ce crezi, e nebun? Sau are dreptate?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai pe dinafara.
Fetito, la anul dai bacul. Anul asta simulari si teze...Pe urma facultatea, aolo, admiterea la facultate.
Eu, cel putin, in locul tau as fi foarte stresata.
Pana la urma, fiecare cu ce gandeste.
Unii cu capul, altii cu fundul.

| e1xtz a răspuns:

Mai asteapta si tu vreun an, daca ai parinti foarte exigenti, afara din casa nu te-o da, dar nici o relatie de incredere nu vei mai avea cu ei.
Plus daca iubitul cu care vrei sa o faci, e cel despre care spuneai altadata ca este posesiv si gelos, nici ca merita, mai mult rau o sa iti para.

Răspuns utilizator avertizat
| Anuskaa a răspuns:

Si de ce trebuie sa afle?