| alaliluo a întrebat:

eu iau regividon de obicei la ora 18:00 mi-a spus o prietena ca trebuie sa am relatii sexuale numa dupa ora 18:00 altfel risc sa raman gravida... e adevarat? sau nu conteaza daca am contact sexual mai devreme. funda

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,daca iei anticonceptionalele in fiecare zi si la aceeasi ora,poti oricand sa intretii contacte sexuale deoarece esti protejata si nu ai cum sa ramai, nu trebuie neaparat dupa ora 18, la orice ora din zi si din noapte poti sa o faci, succes.

1 răspuns:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Din moment ce eşti pe contracepţie, nu contează ora la care întreţii relaţia sexuală.