| TheSpecialOne a întrebat:

Eu impreuna cu iubita mea dorim sa avem primul contact sexual, niciunul dintre noi nu a mai facut asa ceva, asa ca, suntem cam confuzi. Din moment ce amandoi suntem virgini, iar niciunul dintre parinti nu are vreo boala venerica, nu exista vreun risc de transmitere a vreunei boli venerice sau nu? In nici un caz nu ne dorim o sarcina, asa ca, cum ar trebui sa o prevenim? (nu doresc ca primul contact sa fie cu prezervativ, sub nici o forma)
P.S. Cel mai probabil vom face sex ocazional, asa ca, un tratament cu anticonceptionale nu este preferabil.

4 răspunsuri:
| Fabian20 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa stiti ceva, eu cred ca totul vine de la sine.si cu prezervativu prima data nici nu cred ca ati reusii ceva tinand cont k e pentru prima data la amandoi...bafta

| RAY a răspuns:

Prima oara puteti sa o faceti fara perzevativ, preferabil nu la jumatatea luni, fetele pot ramane gravide intre 5 -7 zile gravide, in restul luni nu pot ramane pentru ca ovulul primit de organism se primeste o data pe luna si supravetuieste cateva zile, si fara protectie puteti face sex, nu uita sa te masturbezi inainte de sex

| MrAlex a răspuns:

Pai frate...cu prezervativ nu vrei si anticonceptionale nu vrei, poti face fara aceste 2 daca esti tare si poti tine mult in tine dar cum este prima data nu cred ca va dura cine stie cewinking eu zic ca pentru prima data sa faci cu prezervativ sa te inveti si dupa fara happy

| împartezâmbete a răspuns:

Mmm daca nu o vei face cu prezervativ risti ca fata sa ramana insarcinata in fine e alegerea ta!