| Aly_8868 a întrebat:

Buna

Eu inca nu mi-am inceput viata sexuala deci sunt virgina. V-a durea chiar atat de rau ovulele dupa prima partida de sex?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca vei stii sa-ti alegi un partener inteligent, tandru, cu rabdare si ceva experienta, care sa stie ca trebuie sa te largeasca (sau chiar si tu!) incet, progresiv, la intrarea in vagin, intai cu un deget, apoi cu doua, sia pai cu trei! -dar cu mainile foarte bine spala-te, si manichiura scurta si impecabila, ai mari sanse sa nu te doar aproape de loc!
Cauta, citeste, si experimenteaza intai joaca de-a Petting-ul, si atunci, iti va fi mult mai usor!
Success!

6 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Nici sa nu iti incepi viata sexuala. Du-te la scoala si mai invata niste anatomie, gramatica.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

10 ani ziceai că ai?! Ce să te doară? Ovulele? Stai cuminte şi aşteaptă. Corpul tău este pregătit pentru viaţă sexuală, respectiv prima partidă de sex, pe la 18 ani. Nici măcar nu ai iubit, nu te gândeşti la a face dragoste... de unde ţi-a venit întrebarea asta?

| Aly_8868 explică:

Da dupa 18 ani imi incep viata sexuala, dar intreb daca v-a durea!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ovulele sunt niste celule abia vizibile cu ociul liber (mult mai mici ca un varf de ac) si nu au receptori de durere. Te va durea, probabil, ruperea hiemnului, dar mai e mult pana acolo. Documenteaza-te intai bine privind corpul tau si organele genitale atat feminine cat si masculine.

| p0rky a răspuns:

laughing Ia-uzi?! mi-a placut ideea lui xibalba big grin niceee!
viata sexuala? ce ginduri ai maaay! beax! dezgustator laughing(pentru moment)

| leelou a răspuns:

My God. Ovulele. laughing Deci fi atenta, sunt 2 variante.
1. HP = himen perforat ( durerea e mica, suportabila )
2. HHP = himen harcea-parcea ( durerea e e mare, insuportabila )
Inainte sa te culci cu baiatul sau. cu ce-o fii el, expune-i variantele si alege el singur.
Ti s-a mai explicat, ovulul este celula sexuala feminina care se elimina lunar incepand de la pubertate si pana la menopauza. Menopauza apare pe la 40-50 de ani, asta inseamna mai pe romaneste ca nu mai poti face copii. Ovulul este un ovocit fecundat. Sper ca face sens ce zic eu aici.
In cel mai rau caz, in functie de dimensiunile pustiului, te va durea colul uterin, uterul, stomacul, esofagul rolling on the floor)))) (glumesc cu stomacul si esofagul), in nici un caz ovulele.
Ce sa zic. HAVE FUN! e chiar fain. happy