| mydarkestdays a întrebat:

eu scriu de mult timp o poveste despre dragoste ( vreau sa ajung scriitoare) si le-am aratat multor persoane ce-am scris, iar ele chiar au plans cand au citit ce am scris si mi s-a spus ca stiu foarte bine sa redau sentimente, sa le pun pe hartie. problema este ca eu tot ce scriu scriu din imaginatie. nu am avut vreodata un prieten si nu am experimentat deloc chestii gen saruturi sau imbratisari sau fiorii dragostei. si este foarte dureros pentru ca m-am saturat sa scriu fara sa simt nimic cu adevarat, pe pielea mea. este foarte dureros, chiar am inceput sa plang. uneori ma gandesc sa renunt, dar este munca mea si talentul meu si nu pot sa ma opresc pentru ca iubesc sa scriu. ce sa fac? este oribil sa scrii fara sa traiesti. nu mai vreau asta! vreau sa simt ceea ce scriu!

Răspuns Câştigător
| NoLiesJustLove a răspuns:

Buna eu zic sa continui sa scrii chiar daca nu ai simtit asta e ceva frumos ca citesti niste povesti de dragostehappyin legatura ca nu ai avut nici un prieten asta nu e capat de tara nu se sfarseste pamantul la asta. poate nu e timpul acum sa gasesti pe cineva dar iubirea va aparea atunci cand nici nu te astepti....sa imi scrii si mie o poveste daca potihappyte pup si tine-o tot asa

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa mai cresti, sa te mai maturizezi, cam asta ai de facut. nu stiu cati ani, dar daca ai mai mult de 14 si ai genul asta de probleme, ar trebi sa te gandesti serios la motive (lipsa de ocupatie, rasfat excesiv). daca ai peste 18 ani, consulta un psiholog, fiindca nu e normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suferinta este cea mai buna sursa de inspiratie cand vine vorba de arta. Eu zic sa te calugaresti.

| Valutzzzu a răspuns:

Incearca sa nu mai scrii de dragoste, macar pana nu ai si tu sentimentul asta.

| xAlvin a răspuns:

Atunci invata sa traiesti.cautati o persoana si atuncea ai sa simti

| RememberToSmile a răspuns:

Sunt sigura ca va veni si momentul in care vei simti exact ceea ce ai scris inaintehappynu te iuluziona ca orice persoana este cea potrivita doar pentru ca "vrei"sa simti acele lucruri...lase-le sa vina natural altfel nu va avea nici un efecthappy

| yooleonard a răspuns:

Cati ani ai?
Ai destul timp sa experimentezi dragostea, mai fa o pauza,