| Alexandra399997 a întrebat:

Bună! Eu si iubitul meu am făcut sex pe 29 August, la un moment prezervativul s-a rupt, dar și a dat seama repede. Am luat pastila de a doua zi chiar atunci. Menstruatia ar fi trebuit sa îmi inceapa pe data de 1 septembrie, dar nu a început. Am crampe totuși. Credeți ca sunt șanse sa rămân insarcinata?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite de menstruatie ca NU mai vine regulat, fiindca acum experimentezi efectele negative severe ale acelei "bombe hormonale' care ti-a explodat un Ovul fecundat, modificandu-ti hormonal menstruatia si ovulatia pe o perioada de 6-12 luni.
Invatati sa folositi PREZERVATIVUL, ca de acum inainte oricum nu mai poti lua a doua oara aceasta pastila.

| Alexandra399997 explică:

Tin sa mentionez ca el nu a ejaculat.