| ruxy420 a întrebat:

Bună! Eu si iubitul meu am făcut sex pe 29 August, la un moment prezervativul s-a rupt, dar și a dat seama repede. Am luat pastila de a doua zi chiar atunci. Menstruatia ar fi trebuit sa îmi inceapa pe data de 1 septembrie, dar nu a început. Am crampe totuși. Credeți ca sunt șanse sa rămân insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Nu ești gravidă, nu ai nicio șansă să rămâi dacă ai luat pastila, menstruatia îți întârzie din cauza pastilei, nu te panica, posibil să îți fi dereglat puțin ciclul menstrual de la pastilă, dacă nu a ejaculat, nu trebuia să iei pastila, chiar dacă s-a rupt prezervativul, nu avea rost.

| ruxy420 explică (pentru Madaxo97):

Multumesc tare mult!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu avem de unde sti noi... probabil ca nu

| Violleta2022 a răspuns:

Uita de menstruatie ca NU mai vine de acum regulat, fiind dereglata pe urmatorele 6-12 luni din cauza "bombei hormonale" pe care ai luat-o!

| Marius22222222222 a răspuns:

E prea devreme sa tragi concluzii.totusi cum se rup așa prezervativele?

| Robert2526 a răspuns:

Nu ai sanse sa ramai. Nu ramaneai nici daca nu luai pastila... Nu inteleg de ce naiba nu te informezi inainte.

| MestrulYoda a răspuns:

Fa în fund n o sa mai ai nevoie