| Cremonaaa a întrebat:

Buna,eu si prietenul meu be dorim un copil foarte mult dar.....nu reusim de loc de o luna avem activitate sexuala aproape in fiecare zi dar tot nimic la spital tot degeaba medicii spun ca va veni dar de unde sad va rog frumos Dati-mi un sfat ce sa mai fac chiar ne dorim foarte mult un baietel

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poitia misionarului + usturoi astea sunt fapte stiintifice,daca nu functioneaza un drum pana la doctor se va recolta sperma acolo se va vedea daca spermatoizi sunt lenesi sau nu apoi mergi la ginecologie si vezi, ipotetic vb si anticeptionele pot da semne de invetilitate, pot nu dau, e ipotetic, sex la ovulatie, orgasmul creste sansa sa ramai gravida

poti citi aici
http://www.descopera.ro/

http://scientia.ro/

cauti termeni si te informezi si da vinul rosu cica e bun dar mult nu ca inhiba dorinta sexuala

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda tinctura de branca ursului!
Scrie pe cutie cum sa-l iei, timp de 3 luni si isi va face efectul.
Au ramas insarcinate fete care s-au chinuit cate 10 ani sa ramana, deci, succes!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-am prezenta in urma cu ceva vreme urmatoarea varianta posibila fiindca este acceptat faptul ca dupa ce se opreste folosirea pastilelor AC ovarele vor produce ovulul/sau chiar 2 sau mai multe ovule in mod obligatoriu. Ati putea recurge de fapt la un tertip si anume; sa folosesti pastile (AC)anticonceptionale 1-2 luni, cu scopul de a-ti regla de fapt ciclul menstrual. Se stie ca in cazul folosirii pastilelor AC daca acestea nu sunt administrate zilnic si exista o intarziere o pauza de 1-2 zile in care nu se mai inghite pastila AC, ovarele isi reiau instantaneu activitatea si produc ovulul care va fi fecundat daca se intretine sex cu ejaculare in vagin in zilele respective. Ar fi o varianta perfect viabila. Daca nu ati putea apela la inseminarea artificiala. Sanatate!

| Cremonaaa explică (pentru corbulalbrosu):

Buna,am incercat tratamentul cu 2luni de AC dar degeaba

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Cremonaaa):

Chiar daca reprezinta o situatie destul de delicata mai ales pentru orgoliul unui barbat de a fi banuit sau considerat infertil, in cazul vostru ar fi indicat ca partenerultau sa-si faca testul de fertilitate, deoarece asa se procedeaza. Prima data se testeaza fertilitatea barbatului prin efectuarea unei spermograme care se face mult mai/foarte rapid si cu costuri foarte reduse in comparatie cu testele care se efectueaza in vederea stabilirii fertilitatii femeii. Nu ezitati deoarece se constata in ultima vreme ca tot mai multe cupluri se plang de efectele nefaste ale infertilitatii. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca va doriti un bebelus, incercati si faceti sex intens i perioada fertila(perioada zilelor 13-18 de la inceperea ciclului menstrual). Sa va dea Dumnezeu un bebelus sanatos si voinic!

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

In conditiile in care nu folositi nici o metoda contraceptiva, ar trebui sa iei in calcul ca tu esti fertila doar cateva zile pe luna. Nu toata luna.

Cunosc niste prieteni cuplu in care ea a ramas insarcinata la vreo 6 luni dupa ce s-au apucat.

Ea imi explica ca asta s-a intamplat in momentul potrivit in care a avut si orgasm. Nu stiu cat este de corect, dar ea era convinsa ca asta ar fi.

Faptul ca nu ramai insarcinata din prima luna, nu e grav. Dar daca faceti mai des decat de obicei fara sa simtiti pasiunea, ci doar asa, de monta cum se spune, poate aici este problema.

Răspuns utilizator avertizat