| anonim_4396 a întrebat:

buna happyeu sunt un baiat si imi place de o fata de la facultate cu mine inca de la inceput ne-am privit ne-am zambit si asa a continuat mereu ne privim ne zambim... dupa cateva zile i-am cerut si nr de telefon am sunato am vorbit totul ok intr-o zi eu i-am zis adica i-am batut apropo ca o plac si i-am zis ca o sa incerc o sa fac tot posibilul sa fie a mea dar ea mi-a zis ca de ce sunt asa sigur ca va fi amea mentionez ea are prieten de 1 an si ceva acum nu stiu ce sa mai cred oare face asa sa vada ce o sa fac sau poate nu ma place dar din privirile si zambetele ei se intelege totull, oare ce sa fac sa continui asa dar nu stiu daca astept degeaba si chiar imi place si i-am zis dar acum nu stiu ce sa mai cred...credea-am ca ma place pe celalalt nu cred ca-l mai iubeste adica pare plictisita si nu-i da asa importanta( sunt curios ce ziceti ce credeti astept raspunsuri deci credeam ca ma place si cred si acum dar nu stiu ce sa zic in orice caz o sa mai astept dar ce naiba acum nu oi sta un an ca deja ar fi mult chiar daca o plac probabil face asa ca acum i-a fost confirmat ca o plac deci ma derutat la bun ma derutat

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca e plictisita de ala ca altfel n-ar mai sta cu el de atata timp, dar ca ''orice fata'' mai flirteaza si cu altii, dar nu neaparat in sensul serios!
E normal chiar sa-i placa de tine ca baiat, dar atata timp cat il iubeste pe ala nu ai ce face...

Probabil i-ai starnit interesul cu ''vei fii a mea'', dar crede-ma ca mai ai mult pana sa o cuceresti!

| Marcelino a răspuns:

Cucereste-o, impresioneaz-o, arata-i ca i poti oferi mai mult decat ii ofera prietenul ei.Incearca cu flori, sau invit o intr-un loc deosebit exact ca in filmele alea cu adolescentihappy. Te asigur ca va mergewinking. Fetele apreciaza orice ompliment marunt sau un gest dragut, deci fi pe faza si nu mai astepta. Actioneaza!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Recomandarea mea ar fi sa inveti in primul rand utilitatea unor chesti ca: "." (punct) "," (virgula) "!" (semnul exclamarii) "?" (semnul intrebarii) si (mai ales!) "-" (cratima). Astea te vor ajuta sa-ti pui un pic ideile in ordine si sa-ti dai seama ca si femeile au nevoie sa se simta curtate. Poate ca un flirt nevinovat este sarea si piperul care sa dea gust relatiei care deja o are.
Un barbat daca vede ceva ce-si doreste se duce si isi ia singur. Daca i-ai zis ca o sa faci tot ce poti sa o faci a ta tine-te de cuvant. Ea poate vrea sa vada cat de mult iti respecti angajamentele... sau poate vrea o aventura discreta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt baiatul care ascris intrebarea: acum se comporta ciudat asa stiti ma evita nu inteleg de ce ce s-a intamplat deci nu inteleff atunci credeam ca ma place si simteam dar acum nu mai stiu adica ma evitsa sa zic asa dar nu inteleg am intrbato si a zis ca o doare capul nu i-am facut nimic sau sa fi vb de ea deci nu mai inteleg cititi si asta ca o completaree...si mai astet pareri

| Sonia_4064 a răspuns:

Si la ce facultate ziceai ca esti? zau, stai prost cu romana