| DanRaul77 a întrebat:

Buna. Exista aici cineva sa ma lamureasca cu ceva ce ma frămanta de ceva ani in viata sexuala? Exclus copilasii si astea de liceu ca n-au habar. Am peste 30 si un pic de ani si am o curiozitate ciudata. De ce sunt atras de labiile mari ale femeilor? Acum poate pentru unii suna ciudat sau ar zice si eu sunt atras de blonde, dar la mine sunt la o faza gen. Oricat de frumoasa sau de nu stiu perfecta este partenera cand ajung in pat si n-are acele labii mai proeminente pe mine nu ma da pe spate, iar in cazul 2 daca am vazut acele labii sunt ca si 'terminat' vb aia. Extaz am vazut raiul happy are vreo denumire chestia asta sau am eu un fix doar cu asa ceva?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna, fiecare cu preferintele lui sexuale.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca acela este un fetish, care te excita pe tine, foarte mult.
Stai linistit ca sunteti multi cu fetishuri, doar ca nu toti accepta sa vorbeasca deschis desprea acest lucru.

| doctorandus a răspuns:

Asta e: esti atras. Nu exista un motiv.

| dullcat a răspuns:

E doar o preferinta si nu cred ca este nevoie de filozofeala prea multa.Ba chiar ar fi benefic sa mai citeasca si alte femei astfel de opinii deoarece media si filmele xxx le imprima mereu tot felul de defecte inexiste ale corpului lor, inclusiv marimea labiilor.Multe actrite din filmele alea apeleaza la operatii tocmai ca sa isi reduca marimea, iar asta e cat se poate de toxic.

| VoidEternal a răspuns:

Nimic neobișnuit. Un fetish ca oricare altul. Eu nu as exagera însă. Adica dacă îți găsești o femeie ok sa nu ajungi sa te desparți de ea din cauza asta. Sunt lucruri mai importante în viața.

| mastadont a răspuns:

Da, se numește fetish și e ceva normal. Fetishul tău chiar e unul destul de des întâlnit din câte știu deci nu-ți fă probleme.

| carevaescu a răspuns:

E normal să ai anumite preferințe în ceea ce privește fizicul partenerului sau partenerei.

Însă a avea obsesie este... Fix cum crezi tu că este.

A reduce un om la un obiect sexual este deplorabil din punct de vedere moral

| KingOoO a răspuns:

Fetish se numeste

| MariaJust a răspuns:

Este complet normal să ai preferințe și atracții sexuale individuale, iar preferința pentru labiile mari ale femeilor este una dintre acestea. Nu este nimic ciudat sau anormal în acest fetish iar fiecare persoană are propriile preferințe și fantezii sexuale.

| Yuki0799 a răspuns:

Sunt licean și ce ai descris tu este un fetish, majoritatea persoanelor au un fetish anume, de cele mai uneori vor dispărea fetishurile și vor fi înlocuite de altele. Puțin ciudat dar normal.