| DolceKiss a întrebat:

Explicati-mi si mie ce e cu dragostea asta si chestiile legate de asta.De ce e toata lumea inebunita după sex? Chiar nu înțeleg de ce majoritatea sunt așa obsedati.

14 răspunsuri:
| Calin_Parus_1993 a răspuns:

Depinde ce varsta ai daca esti sub 17-18 ani nu prea ai cum intelege

| paceandlove a răspuns:

Pai acum nu au alte ocupatii decat sex :sex, sex, sex pe unde merg asa aud dar ce sa faci generati asta la asacv e gandu

| Felys a răspuns:

Omul cand se naste,pentru a se dezvolta are nevoie de hrana,apa,caldura,dupa ce creste nevoile se amplifica,apar altele noi,printre care si nevoia de sex,acum cum fiecare din noi avem nevoie de mai multa sau mai putina hrana sa ne fie bine asa si cu sexul,unii vor mai putin altii mai mult,nici unul din noi nu suntem identici,nici macar gemenii,fiecare are propria-i gandire,propriile instincte,de aceea ai tu impresia ca unii sunt obsedati, ei pot spune despre tine ca esti frigida sau cine stie cum, deci nu trebuie sa cataloghezi pe nimeni asa, iei fiecare persoana in parte cu partile bune si mai putin bune si analizezi la rece, sper ca te-am ajutat

Răspuns utilizator avertizat
| CristiB93 a răspuns:

Din cauza erotismului prezentat in toata mass media in ultimii ani generatiile de copii au fost crescute in erotism, le-au fost starnite dorintele sexuale, lumea merge din ce in ce mai rau, pacatul acesta duce spre distrugere, dar totusi ma bucur ca mai sunt oamenii normali, sper ca si tu, banuiesc din intrebarea ta ca da!

| LiviuAlan a răspuns:

Sexul elibereaza endorfine(moleculele fericirii) care au acelasi efect ca drogurile. Ideea e ca:provoaca dependenta daca nu te poti controla!

| Paraschiv_Alina_1993 a răspuns:

Cred ca societatea asta in care traim e de vina! Dar nu neaparat...ca si aia mai in varsta erau niste perversi in tineretea lorlaughing

| Albãstriţaxx a răspuns:

Pentru ca, pentru unii sexul este o placere.Pentru altii, este o neplacere.Depinde de placerile/neplacerile tuturora, si conteaza si varsta.

| miror a răspuns:

Cand vei avea o varsta,, vei intelege,, este foarte important din multe puncte de vedere,,, si mai ales este sanatos intr-un anumit mod, desigur cand nu se abuzeaza.

| piki98 a răspuns:

Pentru ca sexul e mai tare decat orice drog de pe planeta. ofere cele mai misto senzatii

| dragos9234 a răspuns:

Sex=placere.
De asta e tota lumea inebunita dupa sex.

| unknownn a răspuns:

Pentru ca e o nevoie pur biologica.

Răspuns utilizator avertizat