| Deea055 a întrebat:

Buna fac 17 ani, si nu mai sunt virgina
Dacă eu stiu ca înafara de durerea de ovare si scurgere frecventa (asta se intampla de vreo 2-3 ani )nu am avut alte,, simptome" am motive de îngrijorare?
Ps am sa merg oricum la ginecolog dar as avea nevoie sa stiu daca e posibil sa fie ceva grav

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul care iti poate oferi un raspuns avizat, autorizat si bineinteles profesional, este medicul ginecolog cel care poate determina pe baza consultatiei ginecologice starea de sanatate din toate punctele de vedere a ''pasaricii''tale. O fata educate si emancipata, se prezinta la consultatia ginecologica cel putin 1 data pe an. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-ai inceput viata sexuala si ai avut sex fara prezervativ, da, sunt motive de ingrijoararea foarte mari, despre boli cu transmitere sexuala si sarcini nedorite.
O vizita la medicul ginecolog, te-ar ajuta sa intelegi mai multe si o analiza citologica, ar arata clar daca ai vreo infectie sau nu.

| Suki08 a răspuns:

Si eu am problema asta

| Deea055 explică (pentru Suki08):

Am aflat ca durerea ă fost de fapt de la intestine (adica de la gaze )
Si scurgeriile sunt normale

| Suki08 a răspuns (pentru Deea055):

Eu am avut chist la un ovar

| Deea055 explică (pentru Alex1992buc):

Pentru ce?

| Alex1992buc a răspuns (pentru Deea055):

It fac o verificare si iti pun si un diagnostic, sau iti dau o nota

| minrest a răspuns (pentru Alex1992buc):

Ce bine ca te pricepi, ii poti face mamei tale. Oricum alta femeie nu vei avea in viata ta, fraier coclit ce esti.