| SunshineLove a întrebat:

Buna fetele! happy As avea si eu nevoie de un sfat. Vreau sa imi cumpar o bustiera, dar faza e ca mi-e pic cam rusine pentru ca nu stiu cum sa cer la magazin. Habar n-am ce numar imi trebuie. nu pot sa merg si sa ii spun vanzatoarei "da-ti-mi o bustiera" laughing daca ma intreaba ce numar imi trebuie ce ii zic?hee hee va rog niste sfaturi. Dau fundita happy :*

5 răspunsuri:
| Dia a răspuns:

Buna! :*
De obicei, bustierele sunt pe marimi universale.
Mai bine du-te intr-un magazin unde sunt expuse undeva, de unde ti le poti lua direct de pe raft, si apoi le platesti la vanzatoaretongue
Nu-ti fie rusine! Fii fata mare! smug laughing
Succes >big grin

| traficanta a răspuns:

Bustierele sunt pe marimi universale din cate stiu eu.si intrebi aveti bustiere? dati-mi si mie una ce mare chestie?

| Irina117 a răspuns:

Bună! Știu că mi s-a întâmplat și mie prima dată. Mi-era și rușine să zic ce vreau. În fine, ideea e că am găsit o perosană super de treabă și a văzut că mă uitam la bustiere și m-a întrebat dacă mă poate ajuta cu ceva. I-am explciat că nu știu mărimea și atâta tot. Un singur lucru trebuie să ști :vânzătoarea e pusă acolo și plătită pentru a te ajuta. Mai sunt unele îngânfate, dar îi explici pur și simplu că dorești o bustieră, te va întreba ce mărime și-i spui că nu ști mărimile și ce ar crede ea că ți se potrivește(cu siguranță știe). Acum depinde și ce fel de vânzătoare întâlnești, dar pe principiu trebuie să fi îndrăzneață, să ai încredere în tine fiindcă nu ai nimic de pierdut. Vorba aia;„Clientul nostru, stăpânul nostru". Baftă!:*

| usernamed a răspuns:

Buna. Nu are de ce sa-ti fie rusine. Pur si simplu te duci si intrebi daca are bustiere. Nu stiu exact daca numarul de la bustiera coincide cu cel de la sutien. Oricum poti proba.

| DianaDecember24 a răspuns:

Eu imi cumpar singura bustiere,m-am simtit nasol cand mi-a luat mama un sutienrolling on the floor) chiar nu suport sa port sutien=),in afara de faptul ca nu am ce sa bag in elwhistlingAsa,deci,bustierele sunt universale, cel putin, asa spun vanzatoarele de la magazinul de unde-mi cumpar eubig grinD