| tyxuu69 a întrebat:

Buna fetele(:. Intrebare pentru voi. Legandu-ne de statusul: " Nu exista barbati destepti care sa stie sa însele. Exista doar femei care iarta si fac pe proastele pentru ca iubesc prea mult "...
Nu credeti ca ar trebui sa se schimbe roata?!straight face
Eu m-am cam saturat sa fiu victima. oh go on

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Uite, totul consta in noi, fetele!
Barbatii asa sunt mereu, vad ca esti proasta si neinteresanta, te inseala, logic, si eu as face la fel, indiferent de cat de mult ma iubeste tipa, cui ii pasa?

Dar tu, ca fata, trebuie sa ai putin creier in capusorul ala sa-ti dai seama daca un baiat s-a plictisit de tine sau daca te iubeste cum il iubesti si tu.

Daca nu e asa, lasa-l naibii, decat sa profite de tine, sa-si bata joc de tine in ultimul hal, sa te insele, tu stai ca o proasta cu el si il lasi sa continue, sub pretextul ca tu il iubesti?!

Chiar am o prietena asa, se lasa umilita de toti iubitii ei, dar tot sta cu ei, pentru ca, vai doamne, ea ''ii iubeste''.
Cui ii pasa ca tu il iubesti sau ca te-ai sinucide pentru el?

Atata timp cat isi bate joc de tine si te inseala cu fel si fel de fete, nu merita nici macar un salut, asa ca e tot vina noastra, a fetelor, pentru ca de multe ori suntem atat de proaste incat nu ne dam seama ce vrea tipul de faptwinking

Eu de obicei baietilor de genul asta le raspund cu aceeasi moneda, indiferent ca il iubesc sau nu.
Odata am pus pe cineva sa bata pe un baiat pe care eu chiar il iubeam, dar eram atat de nervoasa pentru tot ce imi facuse.

Eram oarba!

Asa ca, ai grija cu cine te combini!
Poti fi tu prima care zambeste dar apoi poti fi prima care vei plange!

Succes.

| tyxuu69 explică (pentru LoveForShania):

Baii. De multe ori am pus orgoliu in fata a tot happy. Nici asa nu a fost bine oh go on Generozitatea si frazele de genu: "Da bine okey. Las de data astaoh go on" au o limita. Parca timpu se scurge-n reluare. Mereu se intampla again happy.

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu cumva singura te pui in situatia de victima?
Si femeile si barbatii inseala, sa stii!
Daca ai fost victima si nu o singura data, stai si gandeste-te ce anume faci gresit, poate alegerea pe care o faci sa fie gresita din start, poate comportamentul tau sa fie prea generos, poate oferi prea multe, undeva se ascunde o greseala.
Gaseste-o!
Si, sa stii ca nu-i nevoie din victima, sa devii calau!
Doar sa-ti poti folosi pe langa inima si creierul!

| harciog a răspuns:

Exista doar femei care iarta din cauza ca n-au alta solutie pentru a supravietui.

| NeimaginabilA a răspuns:

O intrebare mai buna ar fi:
De ce insala barbatii?
De ce?
Pentru ca majoritatea barbatiilor nu se-ndragostesc de suflet ci de frumusetea unei femei.
Aicea e si vina femeilor deoarece fac tot posibilul sa fie cat mai frumoase, dar frumusetea nu e unica, rezultand ca tot timpul va fi altcineva mai frumos, de care iubitii se vor indragostii si mai tare.
O rezolvare ar fi ca sufletul sa fie considerat un mod de infrumusetare.

| memonelxd a răspuns:

Lasa ma ca mai sunt si fete care inseala... si baieti care iarta.happy dc catalogati pe toti ca niste porci, tampiti, prosti si cum ii mai faceti voi?happy

| gazza01 a răspuns (pentru memonelxd):

Pt ca 90% sunt niste nenorocitzi! laughing

| NeimaginabilA a răspuns (pentru memonelxd):

True, true!

| mat31new a răspuns:

Nu e adevarat. sunt barbati prosti ca nu stiu sa tina la ce au.

| tyxuu69 explică (pentru mat31new):

Unii au si nu apreciazahappy. Altii isi doresc si doar viseaza oh go on! Am dreptate?hee hee

| mat31new a răspuns (pentru tyxuu69):

Dap.

| tyxuu69 explică (pentru mat31new):

Good big hug!

| Hash001 a răspuns:

Unii barbati pot ascunde anumite chestii, alte fete sunt proaste. End of story.

| gazza01 a răspuns:

"care STIU sa insele" *** Nu mai ierta, daca nu mai vrei sa fi victima! :*

| gazza01 a răspuns:

Si nu avem ce sa facem daca partenerul ne insala! sad

| bosutau a răspuns:

Barbatyyy is da b3st