| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor.am o mare problema.de ceva timp imi place de un baiat. el m-a ntrebat de cateva ori daca vreau sa fiu cu el dar eu i-am zis nu ptk imi era tema sa nu afle parintii.acum vreau sa fiu eu cu el dar nu stiu daca el mai vrea.imi e rusine sa-l intreb.va rog ajutati-ma. dau fundita pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Andra974 a răspuns:

Stii ce iti propun? Nu trebuie sa iti fie frica de parinti, e doar viata ta, incearca sa petreci mai mult timp cu el, zambeste-i, fi draguta cu el. poate mai simte ceva pentru tine, dar asa va simtii mai multe, nu te oferii totusi tu lui din prima, mai asteapta putin si dupa un timp cand nul bagi in seama el se va gandi la tine, sau nu stiu, happy parerea mea, faci ce spune inima ta. pup:*

4 răspunsuri:
| YellowGuy a răspuns:

Trebuie sa il intrebi.Nu ai nimic de pierdut, iar daca nu accepta e vina ta pentru ca l-ai refuzat de prima oara.Toate relatiile mele au fost in secret si parintii nu au aflat.Acum incep sa ma intrebe dc nu am si eu o prietenalaughingBafta

| Any_2443 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la el si sa il intrebi daca mei e valabila oferta. Spune-i ca te-ai gandit mai bine si te-ai decis.Baftabig grin

| mady_1736 a răspuns:

Sa stii ca parintii mai devreme sau mai tirziu, oricum vor afla, si cred ca nu parintii trebuie sa-ti aleaga prietenii. depinde si kit timp a trecut de atunci? am avut si eu un asa caz. suna-l nu fi rusinoasa, spune-i ce simti, ia-ti inima-n dinti caci mai tirziu o sa-ti para rau ca n-ai facut-o mai devreme.cu rusinea nu faci nimic in viata crede-ma.

| Cătălina a răspuns:

Draga mea, daca te iti dupa parinti nu o sa ajungi nicaieri.Nu spun asta pentru ca ei iti vor raul, ci, mai degraba ti-o spun din proprie experienta.Asa am facut si eu cand eram mai mica, si in final am decis ca trebuie sa imi traiesc viata asa cum simt, chiar daca ei sunt impotriva...asa ca, tu daca inca mai vrei sa fii cu baiatul asta, nu ezita si du te la el si spune-i in fata, fara ocolisuri, fara pretentii, iar de parinti sa nu te temi.

Succes.:*