| mihaelagabriela1 a întrebat:

Bună fetelor, am și eu o întrebare.
Luna trecuta mi-a venit menstruatia pe 8, trebuia sa-mi vina pe 12(mi-a venit doar 2 3 picaturi de culoare maronie 2 zile) contact sexual am avut pe 20 mai, de atunci de luna trecuta pe 8 când am avut câteva picături am făcut 2 teste care au ieșit negative, acum am așteptat sa imi vina pe 8 dar nu mi-a venit (aveam si inainte probleme mi-a întârziat si 3 saptamani dar nu mi-a curs niciodata cateva picaturi.(menționez ca nu ar fi problema o sarcina doar ca nu știu dacă este sigur sau nu), aștept un răspuns dacă aveți idee ce ar fi, mulțumesc mult.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci "Trebuia-ul ala nu ar trebui sa existe in vocabularul tau, fiindca tu ai un ciclu de tip NEREGULAT, care nu se poate masura nicioadata cu nimic, fiind inutile aplicatiile alea care-ti spun ca trebuia sa-ti vina in 8, cand in realitate este IMPOSIBIL sa stie vreo aplicatie de pe fata pamantului, cand iti vine tie ciclul, odata ce hormonii tai nu sunt stabili si nu ai ciclu regulat.
Arunca naibii aplicatia aia, ca mai tare te incurca si foloseste prezervativ la toate pardtidele sexuale, daca nu vrei sa ramai gravida.

Logic este, daca ai avut sex neprotejat exista si sansa sa fii gravida, iar un test de sarcina se poate face numai DUPA 21 de zile de la ultima partida sexual, ca hormonul gravidiei sa poata fi prezent in urina.