| Cristina_2136 a întrebat:

Buna fetelor! Am si eu o problema...acum aproximativ un an am cunoscut un baiat de care am fost foarte indragostita.Ne-am combinat si am avut o relatie frumoasa de aproximati 2 saptamana...ne-am simtit bine impreuna, am iesit des, imi spunea ca ma iubeste si alte dulcegarii din astea...si s-a despartit de mine prin intermediul prietenei mele, el nu a avut curaj sa-mi vorbeasca...pretextul a fost ca e confuz si ca nu stie pe cine iubeste.Eu am suferit foarte mult pentru ca tineam enorm la el, era totul pentru mine si inca mi-e greu, dupa un an de zile...inca mi-e dor de el...si inca nu mi-am gasit pe cineva stabil... un sfat sa trec peste si sa-l uit cumva va rog frumos...va pup!

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Se pare ca numai tu l-ai iubit! el nu cred ca tea iubit! odata ce ti-a spus asemenea cuvite si nehotararea lui, cred ca pentru el erai posibil o simpla aventura si o mica zapaceala bruscata, si timpul se explica! daca te ar fi iubit si te dorea macar un pic si avea respect pentru tine, trecea peste orice obstacol in cale, lasa-l in pace si vezi-ti de fericirea si iubirea ta cand va veni, lasa-l pe el sa fie confuz si sa nu stie ce vrea toata viata, viata iti rezerva multe bucurii si dezamagiri, trebuie sa treci peste ele si sa mergi mai departe pentru a fi fericita si sa intalnesti persoana care sa te merite cu adevarat...

7 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Mi se pare ciudat sa spui ca cineva este "totul pentru tine" din moment ce ati fost doar 2 saptamani impreuna.
Incearca sa rupi absolut orice legatura cu el. Da-i ignore...sterge-i numarul de telefon. Numai daca rupi absolut orice legatura cu el vei putea trece peste.Altfel...vei fi in continuare obisnuita cu prezenta lui in viata ta si va deveni o obisnuinta "iubirea" pentru el.

Chiar daca vei rupe legatura cu el de tot...cand il vei vedea sau auzi de el ti se va opri inima pentru o secunda.Ideea e ca trebuie sa ai taria si vointa de a trece mai departe.Trebuie sa inchei capitolul "EL" si sa iti continui viata de parca nimic nu s-ar fi intampat.

Nu cauta sa gaesti ceva stabil.Cu cat cauti mai mult...nu vei gasi nimic. Poate persoana cu care ai putea sa ai o relatie stabila e chiar foarte aproape de tine...doar ca tu nu o vezi...pentru ca esti prea preocupata de o iubire apusa demult.

Mult succes :*

| yami a răspuns:

Cunosc sentimentul, dar vei putea ramane surprinsa, in momentul in care iti vei gasi intr-adevar perechea, ca ce a fost cu tipul asta a fost frumos, dar nu ceva adevarat... timpul va sterge urmele suferintei, si asa vei putea si sa pretuiesti din suflet ce ti se va da! si s-ar putea intoarce tipul daca va vedea ca esti fericita atunci, ghinion, tu nu mai esti disponibilahappy

leonardk
| leonardk a răspuns:

Treci peste si uita-l, nu mai suferi - doar tu esti indragostita, el a ramas confuz. Viata merge inainte si iti vei gasi marea iubire. Sa ai grija doar sa nu te mai indragostesti de oameni nehotarati. Socializeaza, nu sta inchisa in casa - doar asa vei avea posibilitatea sa te indragostesti de cineva care sa te merite. Succes!

| greg a răspuns:

Simplu, gaseste-ti pe altcineva si fixeaza-te pe noul tau obiectiv, gandindu-te mai putin la trecut.Nu e sanatos sa traim din trecut.

| bibitza a răspuns:

Eu nu sunt de parere cu pupimik...eu cred ca poti iubi pe cineva f mult chiar daca stai doar 2 saptamana cu el... dar cunosc si sentimentul de indoiala, confuzitate tongue...de doua ori am fost pusa in situatia asta si de fiecare data am ales acelasi baiat... cred ca daca te iubea cu adevarat nu astepta 1 an pentru a va impaca ...acum...inca depinde de el...winking

| mara_9541 a răspuns:

Il vei uita atunci cand vei intalni iar pe cineva care de aceasta data sa te si respecte. e greu sa uiti asa pur si simplu.nu dispera, mai sunt baieti si nu toti sunt la fel...

| Cristina_2136 explică:

Multumesc pentru raspunsuri big hug

Aveti dreptatewinking Si o sa tin cont de sfaturile voastrewinking