| oana_7289 a întrebat:

Buna fetelor! ce masti naturale stiti voi pe care le pot face si eu ca sa scap de sebumul(uleiul)de pe fata mea.am tenul mixt dar in zona "t" am f mult sebum.si nu stiu ce sa fac.ma gandeam poate stiti voi vreo masca naturala, facuta acasa pentru ca nici 2 ore nu dureaza de la spalatul pe fata si...gata! fata mea e plina de ulei ajutati-ma! dau funda si vot(scuze categoria)

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Fa o data pe saptamana masca cu argila,un peeling cu cafea,si la urma cu o felie de lamaie maseaza zona T.
in rest, foloseste sapunuri si solutii tonice speciale pentru tenul gras, sunt destule.

2 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Stiu cum e...Am folosit clean and clear si a fost destul de bun.Iti trebuie o crema special pentru tenul gras...dar nu toate sunt bune, incearca.Baftahappy

Răspuns utilizator avertizat