| Mihaela_5169 a întrebat:

Buna fetelor si, baietilor! As avea si eu o intrebare.Am facut sex protejat cu prietenul meu, cum fac mereu dar de data asta menstruatia mi-a intarziat 2 zile asta e a doua zi. Sper ca maine sa imi vina. Exista riscul de a ramane insarcinata? Nu sunt asa de sigura ca m-am protejat atat de bine.adica nu stiu sunt confuza.Credeti ca am ramas? :-s

Răspuns Câştigător
| Goblinoid a răspuns:

1.Prezervativul functioneaza 99% din timp.
2.Nu ai ramas insarcinata.
3.De la foarte mult efort fizic, stres, derglari hormonale etc. poate sa iti sara o luna.
4.Nu te ingrijora, fa testul sa te linistesti.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doua zile este o intarziere prea mica ca sa te gandesti deja la sarcina. Din pacate, dupa cum stii, nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca un oarecare risc de sarcina exista. Totusi, daca ati folosit corect prezervativul, riscul asta e neglijabil.

| TąNyą a răspuns:

Prezervativul are 99% siguranţă. Dacă tot nu vine mâine şi mai întârzie fă un test de sarcină.

FantaSZy.

| Miha a răspuns:

Ei bine riscurile de a fi insarcinata sunt 0. 1%
deci sunt sanse foarte miciwinkingiar intarzierea menstruatiei este ceva absolut normal nu trebuie sa iti faci griji degeaba:pwinking

| llllllllllll a răspuns:

Prezervativele nu te protejaza 100 % Nu stiu ce sa-ti spun. Ati verificat prezervativul sa vedeti daca nu cumva s-a rupt? Si cum adica " Nu sunt asa de sigura ca m-am protejat atat de bine " Asta ce inseamna? Riscuri, sunt mereu. Chiar daca actul sexual este protejat sau neprotejat. Riscul de a ramane insarcinata este mereu, oricum ar fi. Mai mari sau mai mici.
Ca sa te linisteti, fa-ti un test de sarcina la cel putin 14 zile de la actul sexual, folosind urina de dimineata, si te vei convinge singura. Dar eu nu prea cred ca ai ramas insarcinata, este probabil vorba de o dereglare hormonala, cine stie.
Ai grija de tine!
Te pup!

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai nu prea ai avea cum dar exista orice posibilitate mai asta si u si vezi ce se intampla

| AlndChocolate a răspuns:

Nu iti face griji, daca ai facut sex protejat nu poti ramane insarcita.Nu te speria ca iti intarzie ciclul ca nu s-a intamplat nimic;*. Succes! >; d

Răspuns utilizator avertizat
| RainBow_2697 a răspuns:

Mdaaa.pai exista 70 % riscuri de a ramane insarcinata doar daca s`a rupt prezervativul in timpul actului sexual. dar nu ai cum sa ramai insarcinata daca te protejezi corect.
Succes.
P. S: du`te la farmacie si i`ati un test de sarcina[nu e scump, 3 lei. aprox] si atunci o sa fie mai sigur. daca tu crezi ca nu te`ai protejat corect.

| Mihaela_5169 explică:

Am facut testul dupa cum mi-ati spus siiiiiii

NU SUNT \dancing
Mersi frumos!

| Blade_3883 a răspuns:

Daca l-ai facut protejat nu, asa considerbig grin

| pRynCeSs;x a răspuns:

El ca baiat trebuie sa verifice prezervativu dp ce o faceti.winking daca nu stie invata`l uwinking zii sa il imple cu apa dupa ce a ejaculat si at vedeti amn 2 daca e sau nu cevahee hee:*:*