| Claudia_1005 a întrebat:

fetelor si voi baietilor ajutati-ma va rog am avut un prieten cu care am fost cu el cam in jur de o saptamana si relatia noastra a fost postata pe facebook si colegii de clasa au vazut ca mi-am facut prieten si saptamana trecuta intr-o zi de joi nu am fost la scoala deoarece m-am simtit rau sad si colegii mi-au postat pe facebook ca aa. din asta nu mai vi tu la scoala ca ti-ai facut iubit si a doua zi vineri am mers la scoala si nici bine nu am dat sa intru pe usa ca am dat nas in nas cu profesoara de romana si a inceput sa ma ia la ture ca unde ai fost domnisoara? ai fost sa te intalnesti cu ala dupa facebook si am ramas uimita.colegii mei sunt atat de rautaciosi incat i-a spus profesoarei de romana ca mi-am facut prieten si acum nu mai sunt cu acel baiat deoarece ne-am despartit pentru ca nu mergea relatia si acum colegii de clasa fac glume proaste pe seama mea si ma simt prost. ce asi putea sa fac ca sa inceteze cu glumele proaste? sau sa ii fac sa ma lase in pace sa inceteze si sa fie totul cum era la inceput big grin ajutati-ma va rog frumos vreau sa scap odata din situatia asta penibila care s-a abatut asupra mea cel mai bun sfat primeste fundawinking

2 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci in aceasta privinta. Poti doar sa nu mai asculti toate tampeniile spuse de cei din jurul tau pentru ca asta nu va face decat sa te afecteze in timp. Cand vor vedea ca nu le mai dai importanta vor inceta singuri.winking Succes

| Annie2498 a răspuns:

Fii indiferenta. Lasa-i sa comenteze. Indiferenta doaree cel mai tare. La un moment dat o sa se plictiseasca sa se lege de tine. Daca nu, spune-i la diriginta.