| mickey a întrebat:

fetelor, sunt cu un baiat care e cu un an mai mare ca mine si am aflat ca nu are experienta in fete si nu stiu cum sa ma comport cu el.Adica totul a fost prea repede.ne-am intalnit si dupa doua zile s`a intamplat.Eu il iubesc dar nu stiu ce sa fac.Nu ne-am pupat deloc si sunt cu el de o saptamana.Doar ne luam in brate. CE pot face? Adevarul e ca nici eu nu pot sa-l sarut.Adica am ceva in stomac de fiecare data...nu mai inteleg! fundita cel mai bun raspunss happy

Răspuns Câştigător
| ღLaviღ a răspuns:

Draga michey inteleg prin ce treci...
Dar crede-ma sfatul meu e sa lasi totul de la sine o sa se intample odata s-odata nu mai pune suflet si fai sa pari ca esti indiferenta!
Altceva nu am ce sa iti spun lasa totul...
Sigur daca cu adevarat s-a indragostit de tine el va face primul pas!
Bafta!

1 răspuns:
| Yrynella a răspuns:

Pai eu cred ca cel mai bine e sa faci tu primul pas,(daca il iubesti cu adevarat sau cel putin daca ti-e simpatic) pentru ca el nu v-a avea curajul niciodata, fii mai intelegatoare cu el, prefa-te timida (daca nu esti) si daca nu o va face el fa tu primul pas, saruta-l incet pe buze (doar sa vi le atingeti) asa un pic dupa care vei vede reactia lui, nu stiu inearca si tu sau intra pe sexpert.ro la sectiunea relatii, poate te mai documetezi tu chiar, in fine nu sint eu psiholog chiar sa fiu in masura a te sfatui, dar stiu - incearca tot pe sexpert.ro la sectiunea http://www. sexpert.ro/consilier/ consilier/psiholog si o sa vezi, ea e cea care e in masura sa iti dea un sfat bun! Succes in relatia ta, si multa mula dragoste (h)