| KittyLaura a întrebat:

FUNDA! Deci, am un iubit de aprox. 3 luni, il cunosc de vreo 2 ani si il iubesc. Treaba e ca tot imi da apropouri ca vrea sa facem sex.Eu inca sunt virgina si nu vreau sa ma dezvirginez si nu stiu cum sa-i zic...Adica nu ma simt pregatita acum, macar sa mai treaca cateva luni, ca totusi sunt prea mica! Mersi, funda happy!

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Daca nu te simti pregatita, nu o face! O sa te tot preseze, pentru ca de obicei chiar functioneaza, poate chiar o sa incerce sa te ademneasca prin diferite metode, gen "hai sa-ti fac masaj" si alte chestii, ca sa te excite si apoi sa profite de tine laughingEu iti sugerez ca daca insista in continuare, chiar dupa ce i-ai explicat, sa te desparti de el. Nu merite sa iti bati joc de un moment unic in viata, baieti o sa tot vina, si vei gasi la un moment dat unul care sa astepte pana vei fi pregatita, nu te stresa. Fii doar precatuta cu el. Daca te iubeste o sa te astepte cat ai tu nevoie!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Simplu, spui ca nu vrei inca, iar el, baiat istet, va spune ca te astepta pana cand te vei hotara. Povesti, iar tu vei ceda.

| HowdidIgethere a răspuns:

Ai uitat sa spui varsta. Spune-i ca aveti o traditie in familie pentru varsta de 19 ani. pe care nu o poti incalca ca ai ghinion in viata. Daca e priceput la argumente trimite-l la plimbare.

| Skilline2012 a răspuns:

Vezi sa nu te pacaleasca si sa vina barzaaaaaaa! :X rolling on the floor

| Mussette a răspuns:

Daca te iubeste, te va astepta...acum mai depinde si de el, cat va rezista sa stea dupa tine;
nu fi fraiera, sa pici asa usor; fa ce simti; apoi vei regreta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand va intalniti, ii spui clar si intr-un mod delicat ca nu te simti pregatita pentru pasul asta imeeens! Spune-i exact cum ne-ai spus si noua: esti prea micuta pentru a-ti incepe viata sexuala si consideri ca, pentru pasul acesta, e nevoie sa mai treaca ceva timp.
Oricat de greu i-ar fi sa se abtina, daca are sentimente sincere pentru tine si isi doreste o relatie serioasa, stabila, va intelege si-ti va respecta decizia, asteptandu-te!

| YoannahKlaudia a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa faci un lucru atat de important fiind presata de cineva, daca nu simti asta nu o fa decat sa regreti mai incolo. E o decizie importanta si trebuie sa tii cont si de varsta pe care o ai. Un baiat daca te iubeste cu adevarat nu o sa te preseze in nici un mod. Trebuie sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui ce ne-ai zis si noua, ca esti prea mica si ca nu esti pregatita si daca nu te va intelege inseamna ca nu ii pasa cu adevarat. Sfatul meu e sa te gandesti bine si sa ai grija de tine! Nu fa ceva ce poti regreta mai tarziu, gandeste-te bine! :*

| NoNameHeeiii a răspuns:

Eu nu prea cred ca te iubeste happy Daca te-ar iubi, nu ar trebui sa iti ceara chestia asta, asta vine de la sine. Daca nu esti pregatita, nu o fa, o sa regreti mult dupa. Bafta :*