| baby123 a întrebat:

FUNDA si vot la toti cum pot sa le spun parintilor ca prietenul meu fumeaza pentru ca ei nu accepta asa ceva dar el e foarte grijului cu mine si se vede ca iubeste! PLZZZZ Si e genu de baiat mai smecheras dar cu mine nu pentru ca intotdeauna ma tratat diferit de celelalte fete

Răspuns Câştigător
| Didicel a răspuns:

Spune`le ca fumeaza, dar nu in prezenta lui, s anul cumva sa inseapa sa-l critice cu el de fata. Spune`le ca daca el fumeaza nu inseamna nimic, cere`le timp ca sa le demonstrezi ca nu te vei apuca de fumat.:*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu fumeze in prezenta lor, iar tu nu e nevoie sa le spui.
De ce vrei sa provoci probleme acolo unde nu exista?
Fumeaza pe plamanii si banii lui, nu are nevoie de incuviintarea sau dezaprobarea nimanui.

| Lummy a răspuns:

Spune-le ca fumeaza, dar nu in prezenta ta :d

| Tsiitsix3 a răspuns:

Pai spune-le asa:
mama Tata Ionicapsau cum il cheama] fumeaza, dar nu trebuie sa va ingrijorati,Fumeaza foarte putin, Si ca se chinuie sa renunte, Si spera sa poate sa se lase, dar a vrut sa va spun pentru a nu va mintiFundhha:X

| whitenights a răspuns:

Nu le spune nimic. Si daca se intalnesc vreodata spune-i sa nu fumeze in prezenta lor si sa mesteca guma etc.

| FallingRain a răspuns:

Pai practic nu le spui nimic. Nu este nevoie sa stie, atata timp cat nu te-au intrebat. Si nu cred ca i-ar deranja. Si tataia a batut-o pe mama cand a aflat ca a incercat sa fumeze, dar cand s-a casatorit stia foarte bine ca si tata fumeaza si nu i-a spus absolut nimic. Si nu a aflat ca i-a zis mama. Pur si simplu a aflat. Si nu cred ca parintii tai ar face cine stie ce figuri. Daca tii neaparat sa le spui, arata-le mai intai cat de bine va intelegeti impreuna si apoi pot sa afle linistiti, ca vor fi siguri ca nu au cum sa va desparta. Dar eu iti sugerez sa nu le spui nimic, ca nu au cum sa afle. Ar avea ceva sanse doar daca esti eleva si mergi cu el la fumat, ca sa va spuna diriginta. In rest, nu te stresa, ca nu vor comenta prea mult.