| jessikz0r a întrebat:

Bună, grup! Am nevoie de sfaturi într-o situație:

În februarie, am cunoscut un tip printr-un prieten. Vorbeam zi de zi și stăteam până noaptea târziu în apeluri. Apoi, ne-am întâlnit toți la o cină. După cină, m-am trezit cu fostul iubit, din altă țară, la mine. Nu am mai putut răspunde tipului la telefon și i-am spus prietenului nostru comun, a doua zi, să-i spună că e prea gras și că nu ne mai putem vedea (asta cumva ca scuză, pentru că nu puteam să-i zic că a venit fostul). De atunci, nu m-a mai căutat. Mi-am terminat discuțiile cu fostul și l-am trimis acasă cu primul avion.

Exact o săptămână mai târziu, i-am scris din nou tipului și i-am zis să-i mai dau „o notă", adică să ne mai vedem o dată. Zis și făcut. Ne-am văzut din nou, am petrecut în club și ne-am simțit super bine împreună, am și dormit împreună, dar nu am vrut să facem nimic mai mult, deoarece abia ne-am reconectat și am considerat că era prea devreme.

Ideea e că, de atunci, el nu m-a mai căutat; îmi mai răspundea la story-uri așa, vag. Mai vorbeam pe apel, dar rar, și inițiat 98% de mine, și nu mai era ca înainte deloc. Într-o seară, chiar am băut mai mult și l-am sunat cu video și l-am întrebat în față de ce nu-mi mai scrie ca înainte, iar el efectiv nu a putut să-mi răspundă la întrebare.

Acum 2 săptămâni, prietenul nostru comun l-a pus să vină în club și să-mi scrie. M-a contactat, dar a fost foarte rece; a venit în club, dar nu a venit direct la mine sau împreună cu mine, iar pe la 3 m-a întrebat dacă plecăm împreună, și am fost de acord. Acasă, e clar că nu am vrut din nou să fac nimic, pentru că ne-am văzut de 3 ori în viață și astea într-un interval de aproape 1 an. A insistat, spunând că o să mai facem și altă dată... E clar că nu am fost de acord cu asta. Eu îl vreau de iubit, nu să ne mai întâlnim așa, din an în Paște. A doua zi a fost foarte rece. L-am întrebat de ce nu mă sărută și mi-a zis: „Doar nu ești iubita mea."

În concluzie, de 2 săptămâni încoace, numai la asta mă gândesc. Îl vreau așa de mult, încât îmi vine să-l sun să-i zic DA și la făcut dragoste, dar problema este că eu îl vreau de iubit și nu înțeleg ce Dumnezeu l-a răcit așa încât să nu mai vrea deloc să fie cu mine, când la început îmi scria întruna și nu-mi dădea pace. Chiar și prietenul nostru comun a zis că era „fiert" când i-am scris că vreau să ne revedem să-i mai dau o notă. Ce l-a stricat așa? Ce să fac? sad

P.S. Știu că am greșit că l-am făcut gras, dar mi-a promis că nu s-a supărat și că ține la glumă.

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Păi după ce l-ai respins de atâtea ori el săracul ce vrei să facă? Să continue să te urmeze ca un cățeluș? Are si el orgoliul lui de bărbat, cum și tu l-ai avut pe al tău, când ai refuzat să faci sex cu el doar din cauza unor păreri și concepții învechite despre sex. De ce nu faci ce simți? Dacă simți să faci sex și de la prima întâlnire, fă-o, nu te judeca nimeni. De ce consideri că "e prea devreme" și chestii de genul? Trăiește clipa, că uite ce se întâmplă, ajungi să regreți un lucru nefăcut la timpul lui. Sună-l și spune-i tot ce simți, și poate mai îți dă o șansă.

| jessikz0r explică (pentru Madaxo97):

Ce dulce ai fost jur? mersi, dar nu stiu daca mai are rost sa trag de ceva ce nu a fost sa fie. Vad ca se uita la toate story mele, poate candva ne vom reintalni, fara sa facem vreun extra efort. Cred

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il vrei tu de iubit, dar acum nu te mai vrea el!
Te-ai comportat mitocaneste cu el si sincer, orice barbat are mandria lui, tu l-ai injosit de 2 ori, asa ca acum ti-a dat flit.
Cu siguranta gaseste fete mult mai bune si mai frumoase ca tine.

| 1onur a răspuns:

Dumnezeul n-are nicio vina în relația ta cu el. Nu-l implicații ca pe o scuză, vină, pe Dumnezeu. Fiindcă n-a fost decizia lui, și a ta.

| Cinic a răspuns:

Are optiuni mult mai bune ca tine. Mai frumoasa, mai feminina si nici nu il face gras. Tare sunt curios ce fata ai fii facut tu daca te facea el pe tine grasa, plangeai 5 zile laughing omu' vrea sa te f., dar nu vrea sa isi faca relatie cu tine. Este evident, nu inteleg cum nu poti sa te prinzi laughing

| Mindfulness a răspuns (pentru Cinic):

E blonda se prinde mai greuhee hee

| Cinic a răspuns (pentru Mindfulness):

Trist este ce sunt femei la 30+ cu aceiasi mentalitate. Nu le inteleg cum pot nega realitatea, raman uimit chiar daca m-am obisnuit sa vad astfel de cazuri.

| Mindfulness a răspuns (pentru Cinic):

Nu știu, dar eu pe TPU un om nu am văzut normal, sunt câțiva care sunt normali restul ma abțin să zic, dar că au 35 de ani sau 8 ani parca e același lucru! Pe TPU toate fetele și toți băieții intra care au fost respinși,batjocoriți,traumatizați sau internați la Trilulilu happy
Sunt rupte de realitate,le dau cocalarii vrăjeală,vorbe siropoase și pun botul imediat și cred în zâna măseluță! Băieți de ăștia ce umblă prin cluburi,ce sunt mai rebeli,vagabonzi ăștia înafara că le vor folosi și le vor rupe la nervi frânele nu au ce sa le ofere,decât minciuni bine împachetate.
Sunt și fete inteligente pe aici dar multe zici că sunt de pe alte planete. Ele iubesc cocalarii, smardoii, nu le plac bărbații cuminți! Unele își merită soarta, aleg numai golani, așa sunt ele construite genetic sa iubească cocalarii nu băieții cu bun simt.

| Cinic a răspuns (pentru Mindfulness):

Mai, na nu stiu ce sa zic. Eu ma consider normal, sunt bine si pe psihic si pe fizic. Nu am depresii sau suparari. Este adevarat ce spui tu, multe femei sunt depndente de drama and stuff. Vor doar barbati din aia frumosi si bad boy's dar ele nu inteleg ca aia frumosi si bad boy's vor din alea frumoase, ei le folosesc o perioada si dupa aia le dau papucii. Dar sunt si femei smechere pe aici, ca maddaxo, furnicuta, simplaexistenta, tipa aia care este cu terapia, anallis, dont act like me. Adica se vede ca sunt pragmatice si realiste.

| jessikz0r explică (pentru Cinic):

Pai da mai eu inteleg ce spui si tu, vad si eu ca asta vrealaughing) dar faza e ca la inceput pot sa ti spun 100% ca nu asta voia, vorbeam pana dimineata de relatii si copii si tot felul de chestii. Am cum s-o mai intorc cumva? sau e musai sa mi vad de drum? Macar se uita la mine la story-urilaughing)) cu asta am ramas.

| jessikz0r explică (pentru Mindfulness):

Daca vrei sa stii, poza de profil e veche de 1000 ani si nu sunt eu in ealaughing) eu arat mult mai bine! Nu stau sa-ti citesc restul comentariilor, ca printre randuri am putut doar observa cat iti e de mare frustrarea ca te-a lasat vreo gagica pentru un gagiu mai potent. du-te fugi de aici de la mine de pe pagina te roglaughing

| Mindfulness a răspuns (pentru jessikz0r):

Nici nu trebuie sa fii tu in ea,după cum ai formulat întrebarea oricum ești o blondutza. Tu nici cu manual de instrucțiuni de utilizare nu îți dai seama când cineva vrea sa te folosească și că nu te vrea pentru relație serioasă!
Eu nu am frustrari cu fetele, eu nu prea am fost refuzat, eu am căutat fete cuminți nu de astea ce se găsesc la orice colt al străzi.
Da, tu arăți mult mai bine, dar cu degetul laughing
Pentru tine contează mai mult foștii decât alții happy

| Cinic a răspuns (pentru jessikz0r):

Ia placut de tine la inceput, probabil ca esti frumoasa sau macar atractiva. Dupa ce a avut cateva discutii cu tine a ajuns la concluzia ca nu esti de luat de nevasta, dar ar merge o ciocaneala. Sa stii ca unii barbati nu pot fii pacaliti de aspectul fizic. Probabil ca baiatul respectiv are 30+ si isi doreste o familie, dar tu nu te incadrezi la wife material.

| Mindfulness a răspuns (pentru Cinic):

Toate sunt fete smart și ok,ai perfecta dreptate,eu le respect pe toate.
Furnicuta e cea mai ok și Ioana tipa ce are bike-ul in poza.
Vor dar nu prea știu să îi păstreze că,cred in vrăjeala lor ieftina și le "cumpără" ușor cu bani, dar nu toate sunt așa, pe unele nu le interesează situație materială.
Cea mai Smart era Brigaella dar nu mai intra pe TPU de câțiva ani. Era parcă asistenta nu mai știu, era extrem de smart! E bine daca nu ai, ești norocos. Eu am un feeling că tu ai mai avut cont pe aici și ne cunoaștem puțin laughing

| Cinic a răspuns (pentru Mindfulness):

Este primul meu cont. Mai ma acuzat cineva ca as fi simpatic, un user de pe aici laughing

| Mindfulness a răspuns (pentru Cinic):

rolling on the floor la asta m-am gândit și eu puțin,dar și la alții, ești cate puțin din fiecare laughing
Nu cred că avea simpatic motiv să își facă conturi multiple că el de pe contul lui dădea răspunsuri foarte bune, era printre cei mai ok useri.
Da... sunt multi care au conturi multiple, fetele in general. Eu in viața mea nu am avut conturi multiple, pentru unii e o distracție TPU.
Da cine e admin acum Cristina sau cine a rămas?

| Cinic a răspuns (pentru Mindfulness):

Habar nu am. Eu mi-am facut cont ca sa mai vorbesc cu lumea, unii useri imi plac altii nu. Unii ma plac, altii nu. Nu am nici o problema cu asta

| Mindfulness a răspuns (pentru Cinic):

Bun venit ce sa zic. Îți doresc succes! Și să îți faci câți mai mulți prieteni.

| Cinic a răspuns (pentru Mindfulness):

Mutumesc.

| jessikz0r explică (pentru Cinic):

Ce inseamna pentru u wifey material? Mie mi se pare ca suntlaughing) deci, ce zici sa mai fac de aici incolo? Mov on?

| Cinic a răspuns (pentru jessikz0r):

Pentru mine material de nevasta inseamna sa fie vie, loaiala, modesta si sa nu fie obeza si in trecut sa nu fii dat cu pasarica in stanga si in dreapta laughing