| Roxandra17 a întrebat:

help me! Azi spre seara voi merge la iubitul meu sa ii cunosc parintii, suntem de 4 luni impreuna si nu prea am idee cam ce intrebari stupide sau normale mi-ar putea pune mama lui. Vreo parere, cei care au trecut peste astea? :*

5 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Daca te intreaba ceva delicat si vrea un raspuns mai amplu o anunti ca esti putin timida si s-ar putea sa va cunoasteti mai bine abia la urmatoarele intalniri.
Ca sa eviti orice jena, stai langa prietenul tau, tineti-va de mana pe sub masa si cand simti ca ai lui sar calul il strangi putin de mana sau il calci pe picior discret dupa ce stabiliti limbajul asta inainte voi doi.

Nu ai ce sa patesti. Indiferent de context, la intrebarile legate de sex sa rosesti si sa te eschivezi negativ: n-am facut, nu vreau sa fac, nu ne grabim, nu fiti tematori, ma intelegi?!

Succes!

| C26 a răspuns:

Buna.Sunt unii parinti care nu se baga peste copii atunci cand isi aduce iubita acasa, adica nu preseaza fata cu tot felul de intrebari happy Poate doar sa te intrebe din ce familie esti, cum ii cheama pe ai tai, cu ce se ocupa. happy Lucruri marunte happy Nu te panica :* O sa fie bine.

| Inela a răspuns:

Hei! happy
Deci cred ca ar fi mai bine sa nu iti faci prea multe griji. Cred ca ar ajuta sa-ti intrebi iubitul despre parintii lui (cum sunt in general, ce apreciaza si ce nu, despre preferintele lor etc), el isi cunoaste bine parintii si ti-ar putea spune cam ce vor zice si ce ar trebui/nu ar trebui sa zici tu. Fii politicoasa, manierata bla bla big grin si cred ca va fi bine. Vorbeste cu iubitul tau despre asta, cred ca te va ajuta mai mult. Nu te machia strident si imbracate dragut happy
Bafta kiss

| AlyC a răspuns:

Buna, eu as zice sa iti intrebi iubitul despre mama sa... si asa ii poti intra pe sub piele, adica sa fii nora perfecta!

| Angeline1001 a răspuns:

Parerea mea este sa fi cat mai relaxata.
Decat sa iti faci griji despre cum ar putea sa decurga conversatia cu parintii lui, mai bine te-ai gandi cu ce anume sa te imbraci, sa nu te fardezi foarte strident, si un lucru care la mine a functionat..sa nu mananci inainte sa pleci de acasa laughing. Eu nu am mancat, iar la el acasa mi s-au oferit multe feluri de mancaruri si gustari de toate felurile...si am fost apreciata pentru faptul ca nu sunt "simandicoasa" la mancare laughing.
Bafta!