| aeerdna222 a întrebat:

Bună! Iau anticoncepționale de ceva timp, însă s-a întâmplat azi să mă uit la ele și să observ ca am uitat să iau o pastilă, însă nu știu exact în ce zi… mai sunt protejată? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Dacă ai uitat sa iei o singură pastilă, nu e problemă, ești protejată, eu am mai uitat să iau și cate 2, 3 pastile într-o lună big grin și nu s-a întâmplat nimic, doar mici sângerări din cauză că le-am întrerupt zilele respective.
Încearcă totuși să nu mai uiți, pune o alarmă pe telefon sau ceva, să știi să le iei la ore fixe.

| aeerdna222 explică (pentru Madaxo97):

Mulțumesc mult! ????

| aeerdna222 explică (pentru aeerdna222):

Era un emoji, nu "?" •_•

| Madaxo97 a răspuns (pentru aeerdna222):

Da, mi-am dat seama ca era emoji, nu stiu de ce nu apare