| andreea_6382 a întrebat:

ieri a fost prima data cand am luat pilula, pana acum foloseam alte mijloace contraceptive.imi puteti spune in cat timp isi fac efectu adica dupa cat timp poate prietenul meu ejacula inauntru?
Multumesc

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In functie de ce ti-a spus medicul care ti-a recomandat-o. Depinde de preparat, de ziua ciclului in care ai luat prima pilula. Sunt contraceptive care isi fac efectul din prima zi, altele dupa 4 zile, altele dupa 7 zile.

| MikyMi a răspuns:

Pai de acu isi face efectul...