| Bianca298 a întrebat:

Ieri m-am certat cu prietenul meu din cauza indiferentei lui. De fiecare data cand suntem cu mai multi ma ignora. De atunci nu imi raspunde la mesaje, iar daca il sun cu siguranta nu imi va raspunde. Nu am spus nici unul oficial ca s-a terminat si din cauza asta ma gandesc ca mai exista o sansa. Dar totusi simt si e destul de evident ca s-a terminat. Nu mai vorbim deloc. Tin mult la el si nu vreau sa se termine doar de la banalitati de genul acesta. Sunt aproape sigura ca nici el nu vrea sa punem punct.
Nu vreau sa ii mai dau mesaje pentru ca apoi pic de fraiera, disperata. Nu stiu ce sa fac. Daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi... Va rog.

16 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

N-are rost sa te impaci cu el. e clar ca nu-i pasa de tine. Continua viata fara el, nu merita.

| Iulian03 a răspuns:

Buna! Impacati-va si da-i un cadou sa ii treaca.

| Bianca298 explică (pentru Iulian03):

Cum pot sa ii dau un codou sa ii treaca daca noi nici macar nu vorbim?

| Iulian03 a răspuns (pentru Bianca298):

Probabil cand va intalniti pe strada.(Daca sta mai aproape de tine).

| Matt24 a răspuns:

Pentru el esti o fraiera disperata se pare si profita de asta.Mai bine vezi-ti de viata ta fara el.

| grab a răspuns:

Se mai intampla ca baietii sa vrea sa para masculi siguri pe ei si prin indiferenta. Incurca efectul cu cauza dar nu isi dau seama si persista in greseala.
Daca ii spui despre durerea ta si intelege si se schimba putin de dragul tau inseamna ca tine la relatia voastra. Daca nu, esti doar alta p*z*a pentru el si doar de atat are nevoie de la tine. Pana te largesti, apoi alta!
Succes!

| syd a răspuns:

Asta e, prea multi oameni cu bun simt in lumea asta. Mai lipsea sa zica ca nici nu va cunoasteti in fata altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca zici ca e asa, mai bine pui punct acestei relatii.
Cum il inveti, asa il vei avea toata viata, sa stii!
Asa indiferent va ramane, e greu sa se schimbe.
Daca te iubeste cu adevarat, nu e indiferent.
Te pup!

| Larisssaa a răspuns:

Bună.

Eu cred că lui nu îi prea pasă. Dacă lui nu îi pasă de tine când este cu prietenii lui şi nici nu depune măcar puţin efort să vă înpăcaţi poate că nu mai are acelaşi sentimente pentru tine.

| Arkhasas a răspuns:

Atunci de ce vă certaţi dacă nu vreţi să încheiaţi relaţia? Eu ştiu şi sunt CONVINS că se poate discuta şi omenşte, frumos, fără certuri.
Dar pun pariu că tu ai reacţionat ca o plângăcioasă supărată şi e şi normal ce a făcut, nimănui nu-i plac plângăcioasele.

| Miiku a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la el acasa, sa il surprinzi cu prezenta ta, iar atunci o sa se vada pe fata lui daca e o surpriza placuta sau neplacuta. Fii foarte atenta la el si daca se stramba sau ceva. inseamna ca vrea sa va despartiti dar ii e frica sa iti spuna asta. Te duci la el si ii spui ca vrei sa discutati despre noaptea in care v-ati certat, sa lamuriti totu`. Este cel mai corect, daca mai astepti o sa fii presata si nu iti face bine. Sper ca te-am ajutat. happy

| Bianca298 explică (pentru Miiku):

Nu cred ca pot ajunge la el acasa. I-as da iar mesaj, sau l-as suna. Dar nu stiu ce as putea sa ii spun. eu abia ma pot abtine din plans

| Miiku a răspuns (pentru Bianca298):

Daca nu ti-a raspuns la primul` mesaj n`o sa raspunda la niciunu. daca zici ca nu poti ajunge la el acasa incearca sa iei legatura cu mama lui sau cu tatal lui si sa ii intrebi ce s-a intamplat cu el. Poate ca el nu le-a zis nimic parintilor lui si cel mai bine ar fi sa le povestesti tot poate ei vor reusii sa afle ce i s-a intamplat. happy

| Bianca298 explică:

Zice tot timpul ca e timid. Iar sentimentele cred ca le mai are, pentru ca inainte de acea zi cu "prietenii"eram foarte ok

| RoxanaRux a răspuns:

Hmm... urat din partea lui daca nu se arata fata de prietenii lui. Si mie mii se pare normal sa aveti o discutie sa vezi ce ai de facut..sa mai stai dupa el sau nu. Daca ii dai un mesaj nu inseamna ca esti disperata..inseamna ca iti pasa. El de ce nu iti da mesaj? Ii pasa? Are orgoliu? urat din partea lui. Ce nu imi plac baietii care se schimba brusc cand sunt cu prietenii lui. parerea mea este ca nu te merita si ca nu trebuie sa suferi din cauza lui. Totusi. incearca sa ii dai un msj si daca nu iti raspunde da-l uitarii. Good luck :*

| Bianca298 explică (pentru RoxanaRux):

I-am dat mai multe mesaje. Dar nu a raspuns nici pana acum. straight face