| AdriixDoo a întrebat:

imi este foarte frica... acum o luna am facut-o cu prietenul meu si nu mi-a venit menstruatia pana acum :-s Mama a aflat (nu stiu cum!) si acum mi-a tinut o predica intre 4 ochi ca ea nu are bani de din astea si sa imi fac testul. Noi ne-am protejat de fiecare data, si el s-a uitat mereu dupa ce am terminat daca totul este bine, si era. acum m-a speriat mama si nu mai pot de frica. Va rog, un sfat, o vorba buna?

Răspuns Câştigător
| ACatalin a răspuns:

Stai linistita. Cred ca maicata te a speriat mai rau decat situatia in sine. Tatal tau banuiesc ca nu stie. Eu cand am facut prima data sex cu prietena mea exact acelasi lucru s a intamplat si era si ea virgina. Relaxeaza te dar fa totusi un test sa fi sigura. Neaparat sa mi spui cum s a terminat povestea. Totul v a fi bine.

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @AdriixDoo! Nici nu îți imaginezi cât de norocoasă ești că mama ta a discutat cu tine. Cred că sunt în asentimentul tău dacă spun ca nu îți dorește răul. Pune mâna, fă-ți testul de sarcină, pe viitor fii mai precaută, nu uita nici de școală și discută cu mama ta chiar dacă uneori nu aveți aceleași păreri. Orice critică este constructivă și din discuțiile cu mama ai numai de învățat.
O seară cu zâmbet să ai!

| Papusik a răspuns:

Fa-ti testul sad
Posibil sa fii insarcinata.
Poate sa fisurat putin prezervativu etc sad.
Succes sa-ti iasa negativ! sad

| Merry24 a răspuns:

Mamele au uitat ca au fost ca noi, eu am o mama de nota 10 care dupa c am facut pasul mi-a fost alaturi, spune-i prietenului tau sa scoata 12 lei si sa-ti cumpere un test de sarcina "sure check" si daca spui ca el s-a uitat si a fost atent sa nu isi dea drumul in tine inseamna ca e ok, poate sa fie o dereglare hormonala.Nu stiu bafta.

| andreeabdr a răspuns:

Daca nu si'a dat drumu in tine e oke si eu am fost speriata de chestii din astea. dar fa un test totusi

| mitzulea a răspuns:

Sall, daca e prima data cind ai facut-o (in sens ca erai virgina) nu-i nimic asa se intimpla la fiecare vine ciclul dar mai tirziu, plus daca el era atent si esti sigura ca nu a lasat nimic poti sa nici nu-ti faci testul nai nimic doar ca intirzie ciklul, iar de mama laughing asa e si a mea numai lectii dar oricum ascult-o ce zice ea gandeste-te si tu si la urma fa cum stii tu cai mai bine, Fii atenta mai departe pup :*

| nuconteazaidentitatea a răspuns:

Draga mea sa inteleg ca ai fost virgina? daca ati facut protezat nu s a intamplat nimic, probabil ai o dereglare hormonala, cat ai intarziere? oricum iti recomand sa faci un test de sarcina.