| Aureliasajnwhwiakko a întrebat:

Bună,imi este jena sa spun "problema" pe care o întâmpin. Eu consider ca parul pubian la fete este urat și deloc atragator chiar dacă mie îmi creste repede și asa,de fiecare dacă cand ma epilez ma irit extrem de urat,imi apar multe bubițe și se vede groaznic,după puțin timp creste la loc parul=( ma simt insecure pe tteaba asta și evit sa merg la plaja/piscina sau sa vadă (dupa parerea mea) prietenul meu grozăvia de acolo jos =( când e par e urat și nu ma simt ok,când îl dau jos ma irit...e cea mai nașpa chestie la mine și chiar nu știu ce ar rezolva aceasta problema,oare cu ceara e mai bine? Ce ar trebui sa fac? (Va rog numai răspunsuri serioase, dau funda)

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De unde faza cu parul pubian este urat și degustător? Te asigur că nu este, in fapt parul te protejează sa iei bts iar bărbatul îi va place când te penetrează, asta cu epilatul e moda adusa din america, toate studiile confirma asta, cine te iubește te accepta așa

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu mai merge la nudisti ca sa nu ti se mai para parul pubian urat.
Poarta si tu slip/chilot, ca asa nu ti se vede parul pubian.

| Aureliasajnwhwiakko explică (pentru Violleta2022):

Am zis ca ma iau doar ca ma irit, se vede pe langa chiloti iritatia?‍♀️ ce plaja de nudiști? Fără comentarii din acestea nu se poate răspunde frumos?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aureliasajnwhwiakko):

Ai mentionat tot parul pubian, nu ai mentionat nicaieri incheietura piciorului sau axila. Asadar, invata sa te exprimi corect cand ceri informatie, ca nu-i nimeni vinovat de ce scrii tu!
Uite aici:
"Eu consider ca parul pubian la fete este urat și deloc atragator chiar dacă mie îmi creste repede și asa, de fiecare dacă cand ma epilez ma irit extrem de urat, imi apar multe bubițe și se vede groaznic..."

Nu vad nicaieri sa fi scrii cu ce anume te epilezi, deci nici asta nu avem de unde sa stim, ce anume te irita?

| Madaxo97 a răspuns:

Poate ar trebui să schimbi tipul de aparat folosit, caută aparat de ras special pentru femei de cea mai bună calitate, iar după epilare folosește o pudra din aia de bebeluși și o cremă ca să nu te mai iriți.
Încearcă și cu ceară dacă crezi ca poti rezista la durere laughing eu nu pot, ma fac cu aparat de ras dar nu ma irit aproape niciodată. Poți încerca și cateva ședințe de epilare definitivă.

| Miruna333 a răspuns:

Daca te epilezi corect, nu te iriti. Trebuie sa te exfoliezi inainte, daca folosesti lama de ras, sa fie fiecare data una noua, iar dupa hidrateaza locul. Si da, ceara ar fi ok, la salon. Daca faci acasa, risti iar sa te iriti peste tot. Cel mai bine, opteaza pentru epilare cu laserul, scapi de iritatii si de tot felul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilare definitiva, epilare cu crema, uni baiati chiar au fetisuri cu asa ceva si le place...